Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jihočeské reprezentantky změřily síly s výběrem Prahy

25/11/2021 | mládež, ostatní/různé
Sváteční „sametové“ středy 17. listopadu využil jihočeský krajský trenér Miroslav Vávra ke svolání talentovaných hráček ročníku 2007-2008 ke společnému tréninkovému minikempu do Strakonic. Setkání bylo navíc obohaceno o přátelské utkání s výběrem Prahy.
Jihočeské reprezentantky změřily síly s výběrem Prahy

 

Poté, co v průběhu měsíců září a října absolvovala řada mladých házenkářů a házenkářek z jižních Čech prvotní testování výkonnosti, svolal si tentokráte krajský trenér Vávra do strakonické házenkářské haly výběr děvčat narozených v letech 2007, doplněný o několik hráček 2008. Tyto mladé sportovkyně by měly tvořit základ reprezentačního výběru Jihočeského kraje pro sezonu 2021/22. I přes ne zrovna optimistickou covidovou situaci nakonec z celkového počtu 20 oslovených hráček dorazilo do Strakonic 19 děvčat z různých koutů Jihočeského kraje, a to v následující skladbě: 8 z Jindřichova Hradce, 5 z Písku, 3 z Českých Budějovic, 1 hráčka z Milevska a 2 domácí ze Strakonic.

 

 

„Sváteční“ tréninkový kemp, který vedli krajský trenér Miroslav Vávra a trenér a hráč strakonického A-týmu mužů v jedné osobě Adam Nejdl, byl složen ze dvou základních bloků. Ten dopolední byl výhradně tréninkový, přičemž jeho úvodní část byla v režii Adama Nejdla  a byla věnována správnému rozcvičení před výkonem. Následně se hráčky rozdělily dle postů – křídla pilovala správnou techniku střelby, spojky se soustředily na náběhy a střelbu z větší vzdálenosti, významná část tréninku byla zaměřena rovněž na souhru s pivotem a obranné činnosti jednotlivce.

 

 

Po společném obědě, kde měla děvčata šanci navzájem se blíže poznat a probrat různá i ne zrovna házenkářská témata, následovalo čistě herní odpoledne. Trenér Vávra pozval do Strakonic soupeře nadmíru kvalitního, a to výběr Prahy doprovázený jejich trenérkami Martinou Papežovou a Monikou Jurčíkovou. S výběrem dorazil také krajský trenér Prahy pan Jiří Tkadlec a předseda Pražského svazu házené pan Jaroslav Kupr, takže zbyla chvilka také na porovnání práce, konfrontaci přístupů k výchově talentované mládeže a sdílení dobré praxe mezi Prahou a Jihočeským krajem. Při přátelském utkání, které se hrálo atypickou hrací dobu 3x20 minut, měli obě trenérské dvojice možnost vyzkoušet si jednotlivé hráčky v ostré akci, posoudit jejich fyzickou zdatnost a monitorovat jejich herní dovednosti i chování v různých herních situacích. V konečném součtu byla nakonec Praha o kousek úspěšnější, i když samotný výsledek nebyl v tomto přátelském měření sil to nejdůležitější.

 

 

Krajský trenér Vávra si akci pochvaloval a hodnotil přístup hráček velmi kladně: „Děvčata mají chuť na sobě pracovat. I samotný fakt, že v této složité covidové době dorazilo 19 hráček z celkových 20 pozvaných, svědčí o velkém zájmu děvčat rozvíjet své schopnosti v kolektivu, který jim zajišťuje vyšší míru konkurence než umožňuje klasická klubová úroveň“.

 

Pokud situace dovolí, má trenér Vávra v úmyslu i nadále pokračovat v konfrontaci s ostatními krajskými výběry. Dosavadní výběr se bude postupně zužovat až na 16 hráček, které budou Jihočeský kraj reprezentovat na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci v červnu 2022.

 

Eva Krausová

Fota: Miloš Vrátný