Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Egypt – Česko 29:37. Proti mladšímu domácímu výběru přidali junioři druhou výhru

10/05/2024 | reprezentace
Juniorská reprezentace zakončila mezinárodní turnaj v Hurgádě vítězstvím proti mladšímu výběru Egypta. Celkově tak na severu Afriky zapsala dvě výhry, jedinou porážku musela zkousnout rozdílem jednoho gólu hned v úvodním duelu se stejně starou egyptskou reprezentací.

Hned v první minutě se Češi ujali vedení, které však Egypťané po dvou zásazích ve 4. minutě překlopili na svou stranu. Jinak se oba celky v prvním poločase pravidelně střídaly, na povedenou pasáž domácích zareagoval národní tým rychle a vypracoval si dvougólový náskok, který však těsně před odchodem do šaten ztratil.

Češi zachytili vstup do druhé půlhodiny hry skvěle a po tříbrankové sérii odskočili do vedení 22:18. Egypt se sice ještě dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky, vyrovnat už ale ne. Naopak národní tým znovu zabral a čtyřmi zásahy od 50. minuty rozhodl o svém vítězství. Šestibrankový náskok totiž už Češi nepustili a sami ještě odskočili.

Turnaj v Hurgádě: Egypt – Česko 29:37 (15:15)

Sestava a branky Česka: Košťálek – Hrubý, Honc 5, Beneš 2, Vojíř, Matouš 1, Flajsar 6, Popela, Prašivka 4, Jahoda 1, Pšenica 7, Erebai 4, Kabátník 3, Duda 3, Ogoun, Bláha 1.