Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Předposlední prověrka před světem: Juniorky na domácí půdě vyzvou Německo

30/03/2024
Už pomalu odpočítávají dny do vrcholu sezony. Juniorkám se pomalu blíží světový šampionát, který odstartuje už v polovině června v Severní Makedonii. Na něj se chtějí mladé házenkářky pořádně připravit. Tréninkový kemp startuje 2. dubna ve středočeském městě Slaný a potrvá do 6. dubna. V rámci tréninkových jednotek je v plánu i dvojzápas s Německem, taktéž ve Slaném.
Předposlední prověrka před světem: Juniorky na domácí půdě vyzvou Německo

Naposledy se juniorky sešly v únoru, kdy třikrát na severu Afriky otestovaly výběr Egypta. S tamní reprezentací dvakrát zvítězily a jednou prohrály. Nyní čeká svěřenkyně Dušana Poloze v cestě na mistrovství světa další kemp a dvojzápas se silným soupeřem. Tentokrát se mladé házenkářky utkají doma s Německem, a to hned dvakrát. „Je vidět kus dobré práce, získáváme kredit pro českou házenou. Je to už delší doba, kdy naposledy hrál německý výběr juniorek přátelské utkání s našimi hráčkami. Spolupráce může nadále navazovat, jsme v kontaktu s tamním svazem. Jsme rádi, že jejich tým přijede za námi," těší trenéra Dušana Poloze.

České házenkářky se tentokrát sejdou od 2. dubna ve Slaném. Během kempu společně potrénují a připraví se na dvě střetnutí s Němkami. Zápasy jsou v plánu v pátek 5. dubna od 17:00 a v sobotu 6. dubna od 12:00. „Němky byly vždy v rankingu před námi. Jsou to těžší soupeřky v přípravě na mistrovství světa, chceme se na ně dotáhnout a v dlouhodobé konfrontaci se jim dorovnat. Budeme se prezentovat svou hrou, systémem a šablonou. S našimi hráčkami pracujeme tak, aby se nebály dělat chyby v momentech maximálního nasazení, naopak v momentě nekoncentrovanosti a liknavosti jsou chyby těžce omluvitelné. Vycházíme z testu kterými si hráčky prošly a snažíme se s nimi pracovat," míní trenér.

„Dalším momentem s kterým pracujeme nyní je strach z neúspěchu a hra pod tlakem. Zde cílíme na to se se strachem skamarádit a současně pracovat na okolnostech který tlak vytváří," doplňuje Poloz.

Zároveň poukazuje na další mety. „Dlouhodobým cílem mládežnických reprezentací je se dostat do nejlepší desítky a stabilizovat se v ní," míní trenér juniorek. Na sraz jsou nominované i hráčky, které dlouho v reprezentaci nebyly. „Dlouhodobě se snažíme obehrávat co nejvíce hráček, tvoříme šířku kádru vrcholových sportovkyň. Přáli jsme si, aby bylo ještě více návratů po zranění," líčí kouč mladých reprezentantek.

Ty ještě před startem červnového mistrovství světa, které hostí Severní Makedonie, odehrají čtyři zápasy. „Na velké experimenty už nemáme čas. Je potřeba tým sladit, pracujeme pospolu dva roky. Herní systém a šablona jsou dané. Budeme ladit formace a uvidíme, jak se hráčky se vším poperou a zapadnou do týmu," říká Poloz i směrem k házenkářkám, které se do týmu připojí na kempu ve Slaném.

Rozpis zápasů juniorek s Německem:
pátek 5. dubna (17:00) Česko - Německo
sobota 6. dubna (12:00) Česko - Německo

Nominace juniorek na kemp ve Slaném a dvojzápas s Německem:

Brankářky: Patricie Wizurová (Sokol Poruba), Kristýna Stojarová (HC Zlín), Denisa Rafajová (HC Zlín)
Levá křídla: Tereza Panošková (DHC Plzeň), Šárka Kapusniaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc)
Levé spojky: Simona Schreibmeierová (TJ Jiskra Třeboň), Tereza Kräuterová (DHK Zora Olomouc), Veronika Gabrhelová (HC Zlín), Adéla Protivová (DHK Baník Most)
Střední spojky: Daniela Šimková (HC Zlín), Karolína Rajová (TJ Sokol Poruba), Kristina Rajová (TJ Sokol Poruba)
Pravé spojky: Eliška Řádová (DHK Baník Most), Alexandra Koubová (DHC Slavia Praha), Adéla Mazánková (DHC Slavia Praha), Zuzana Coufalová (Házená Jindřichův Hradec)
Pravá křídla: Karolína Mocková (DHK Baník Most), Eliška Jirásková (DHC Slavia Praha)
Pivotky: Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha), Adéla Mizerová (HC Zlín)