Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Poslední zkouška před MS: Juniorky v Jindřichově Hradci vyzvou Švýcarsko

02/06/2024 | mládež, reprezentace
Světový šampionát juniorek se kvapem blíží. Mladé házenkářky tak čeká poslední kemp před odjezdem na mistrovství světa. To letos hostí od 19. do 30. června Severní Makedonie, konkrétně Skopje. Tréninkové jednotky zahájí tým Dušana Poloze v pondělí 3. června, zakončí ho v sobotu 8. června. Dvakrát se během soustředění poměří se Švýcarskem, a to v pátek 7. června od 17:00 a v sobotu 8. června od 11:00. Obě utkání odehrají v Jindřichově Hradci.
Poslední zkouška před MS: Juniorky v Jindřichově Hradci vyzvou Švýcarsko

Sešly se nedávno, už ale vyhlíží další soustředění. Juniorky absolvovaly na konci května kondiční přípravu, nyní už se chystají na další tréninkové jednotky. „Kondiční kemp považuji za podařený, smekám před hráčkami, že po dlouhé sezoně zvládly tréninkovou dávku. Věřím, že jsme položili základní kámen do dalšího srazu," míní kouč juniorek Dušan Poloz.

Kemp začíná v Jindřichově Hradci v pondělí 3. června a potrvá až do soboty 6. června. „Bude to finalizování herních činností našeho týmu. Chceme sumarizovat naši dvouletou práci, dolaďovat konkrétní maličkosti naši hry. Herní koncepce je jasně daná, budeme pracovat na momentech a velmi specifických detailech," poodhaluje trenér.

V závěru srazu jeho svěřenkyně dvakrát prověří Švýcarsko. „Naladíme tým na vrcholovou akci. Jedná se o poslední zápasy v této kategorii na domácí půdě," líčí Poloz. Úvodní duel odehrají juniorky v pátek 7. června od 17:00, odvetu pak v sobotu 8. května od 11:00. „Soupeř byl nasazen v prvním koši, což možná spoustu lidí překvapí, myslím si ale, že i na mistrovství postoupí do další fáze. Pro nás to bude výborná příprava. Dobře víme, že švýcarská házená jde dopředu," zmiňuje Poloz.

„Tenhle kemp předurčí naše možnosti. Jdeme budovat sebevědomí. Týden bude náročný na koncentraci a psychiku, abychom to zvládli. To je důležité. Vše se začne pak točit od 18. června. Vyzkoušíme si věci, které jsme neměli šanci vyzkoušet dříve," dodává Poloz s odkazem na mistrovství světa, které od 19. do 30. června hostí Skopje v Severní Makedonii.

Na kemp je z gólmanek pozvaná o Barbora Bačáková, kterou v průběhu soustředění vystřídá Patricie Wizurová.

Nominace na přípravný kemp v Jindřichově Hradci:

Brankářky: Patricie Wizurová (Sokol Poruba), Kristýna Stojarová (HC Zlín), Denisa Rafajová (Handball club Zlín), Barbora Bačáková (DHC Slavia Praha)
Levá křídla: Tereza Panošková (DHC Plzeň), Šárka Kapusniaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Sofie Behenská (DHK Baník Most), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc)
Levé spojky: Adéla Brabcová (DHK Baník Most), Simona Schreibmeierová (TJ Jiskra Třeboň), Tereza Kräuterová (DHK Zora Olomouc), Veronika Gabrhelová (Handball club Zlín), Veronika Vávrová (TJ Sokol Lázně Kynžvart)
Střední spojky: Daniela Šimková (HC Zlín)
Pravé spojky: Eliška Řádová (DHK Baník Most), Zuzana Coufalová (Házená Jindřichův Hradec), Adéla Mazánková (Házená Jindřichův Hradec)
Pravá křídla: Karolína Mocková (DHK Baník Most), Marcela Skácelová (DHK Baník Most)
Pivotky: Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha), Anna Jestříbková (DHK Baník Most), Adéla Dobrozemská (Sokol Poruba)