Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Juniorky v přípravě dvakrát vyzvaly Egypt. Recept na silného soupeře ale nenašly

22/08/2023 | mládež, reprezentace
Velká zkouška pro obměněný kádr Dušana Poloze. České juniorky v rámci přípravy dvakrát vyzvaly házenkářský výběr Egypta. V úvodním střetnutí podlehly 18:27, v tom druhém už hostující tým potrápily více a nestačily o dvě branky 26:28.
Juniorky v přípravě dvakrát vyzvaly Egypt. Recept na silného soupeře ale nenašly

Egypťanky zvládly lépe druhou půli

Úvodní utkání českým házenkářkám nevyšlo. V poločase sice ztrácely pouze dvě branky a s Egyptem držely stav 9:11, jenže ve druhé půli už se jim nepodařilo zápas zdramatizovat, a nakonec prohrály s Afričankami 18:27. V utkání zazářila Eliška Řádová, která se postarala o šest branek české reprezentace.

1. zápas: Česko - Egypt 18:27 (9:11)

Sestava Česka: Rafajová, Horáková, Schüllerová, Koubová, Rajová Karolína 2, Pejšová 2, Jestříbková, Mrvišová 1, Panošková 1, Protivová 1, Kapusniaková, Rajová Kristina 3, Řádová 6, Wizurová, Behemská 2

Odveta nabídla drama

Do odvetného duelu už vstoupily svěřenkyně Dušana Poloze v jiném nasazení. Do konce prvního poločasu stáhly pětibrankové manko a prohrávaly jen o gól 10:11. Ve druhé půli se jim dokonce podařilo dvakrát dorovnat. V závěru ale znovu Egypťanky odskočily a dvoubrankový náskok už si pohlídaly. Druhý zápas tak skončil výhrou Egypta 28:26. „Sahali jsme chvílemi i bodu. V rozhodujících fázích jsme ale utkání nezvládli. Pondělní zápas byl špatný z hlediska technický chyb, ten druhý byl už o něco lepší. Ale bohužel už to nestačilo na lepší výsledek," míní hlavní kouč juniorek Dušan Poloz.

„Myslím si, že tahle konfrontace pro nás může být přínosná. Vyzkoušely jsme si mimoevropskou házenou. Jsme rády, že Egypťanky přijely a mohly jsme se s nimi utkat," hlásí Eliška Řádová, která ve druhém střetnutí zaznamenala hned osm branek a stala se nejproduktivnější střelkyní utkání.

2. zápas: Česko - Egypt 26:28 (10:11)

Sestava Česka: Wizurová, Růžková - Rafajová, Horáková, Schüllerová 1, Koubová 1, Pejšová 2, Hojerová 2, Jestříbková 1, Mrvišová, Panošková 3, Protivová 2, Kapusniaková, Rajová Kristina 4, Řádová 8, Behemská 2