Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Egypt – Česko 25:27. Juniorky zvládly i druhý přípravný duel proti Egyptu

29/02/2024 | reprezentace
Dva dny po vydřené jednobrankové výhře poměřily juniorky své síly proti Egyptu podruhé. Tentokrát už v samotném úvodu soupeřkám unikly do vysokého vedení, které však ještě do poločasu Egypťanky stáhly na rozdíl dvou branek. Těsný náskok ale zvládl národní tým uhájit až do konce.
Egypt – Česko 25:27. Juniorky zvládly i druhý přípravný duel proti Egyptu

Češky začaly naprosto famózně a za prvních deset minut hry inkasovaly pouze jednou, zatímco se samy prosadily hned sedmkrát. Se startem byl spokojen i hlavní trenér juniorek Dušan Poloz. „Utkání se pro nás vyvíjelo velmi dobře, do zápasu jsme vstoupili excelentním způsobem. Vedli jsme docela brzo velkým rozdílem, zejména díky skvělé obraně společně s gólmankou. Z toho jsme dokázali těžit, hlavně z první vlny.“

Poté ale přišel střelecký výpadek a Egypťanky se zejména díky osmi trefám v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu dostaly zpátky na dostřel a umazaly manko na dvě branky. „V polovině prvního poločasu jsme vedli o pět, šest gólů. Pak bohužel trošičku zapracovala mentální nevyrovnanost našich hráček a začaly se srovnávat výkony na hřišti. V podstatě jsme druhých patnáct minut prohráli a vedli jen 15:13,“ popisoval dění na hřišti Poloz.

I když se hráčky ze severu Afriky na začátku druhé půlhodiny dostaly rychle na kontakt jediného gólu, Češky znovu odskočily. Využívaly pevné obrany a soupeřkám povolily za polovinu druhé půle skórovat jen třikrát. „Dost jsme se bavili v poločase o mentální síle, dokázání toho, že jakmile jsme lepší tým na hřišti, mělo by to i být vidět v závěru na výsledku. To se nám ve druhém poločase dařilo, soupeře jsme nepustili do vedení,“ byl spokojený hlavní trenér.

Domácí hráčky se sice začaly znovu dotahovat, ale vtom dostaly tři rychlé údery ve vlastní početní převaze. „Rozhodující náskok přišel deset minut před koncem, kdy jsme hráli oslabení, které jsme vyhráli 3:0. To byl ten rozhodující moment. I když jsme si to na závěr znovu zkomplikovali, mentální silou jsme zvládli tohle vítězství dotáhnout do konce, čehož si nesmírně cením,“ byl rád Poloz. Češky totiž ovládly i druhé vzájemné měření sil a vítězí, tentokrát 27:25.

Druhý přípravný zápas: Egypt - Česko 25:27 (13:15)
Sestava a branky Česka:
 Wizurová, Stojarová - Panošková 6, Řádová, Kapusniaková 3, Vávrová 4, Jestříbková 4, Koubová, Brabcová, Kräuterová, Mocková, Behenská, Pejšová 1, Protivová 1, Schreibmeierová 4, Horáková, Šimková 4.

Rozpis zápasů s Egyptem:
1. 3. (17:00) Egypt - Česko