Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Egypt – Česko 30:23. V posledním duelu na severu Afriky juniorky padly

01/03/2024 | reprezentace
Po dvou výhrách se národnímu týmu proti Egyptu nepovedl vstup do utkání a už v poločase musel dotahovat devítigólové manko. Domácí hráčky si však vysoký náskok hlídaly a ve třetím vzájemném duelu dokráčely pro vítězství. Češky se tak ze severní Afriky vrací s bilancí svou výher a jedné porážky.
Egypt – Česko 30:23. V posledním duelu na severu Afriky juniorky padly

V prvním poločase Češky selhávaly v zakončení a za celou půlhodinu nastřílely jen šest gólů. Na druhé straně Egypťanky nezastavovaly a díky patnácti trefám si vypracovaly vysoké vedení. „Nevyrovnanost našich výkonů je naším obrazem, s tím jsme velice nespokojeni. Do utkání jsme vstoupili katastrofálním způsobem a už v poločase jsme prohrávali o devět gólů, i když jsme zkoušeli nové momenty v zápase, postrádali jsme větší zanícení a větší chuť po vítězství, což nás zaráží. I když jsme byli v momentu, kdy jsme trénovali věci, které nemáme úplně zažité, nemělo by nás to ovlivnit v herním myšlení a ve způsobu hry, potažmo nasazení,“ přiznal trenér juniorek Dušan Poloz.

I když národní tým ve druhé půlhodině zabral a soupeře přestřílel, vysoké manko nakonec nedokázal stáhnout a ve třetím vzájemném duelu s Egyptem padl 23:30. „Ve druhém poločase jsme se snažili obrátit obraz zápasu. Částečně se nám to podařilo, zrychlili jsme přechod, ale na lepší výsledek jsme kvůli velmi špatnému vstupu neměli,“ popisoval hlavní kouč.

Po dvou výhrách na severu Afriky Češky padly a do mistrovství světa jim zbývají ještě další čtyři přípravná utkání. „Celý kemp bych viděl až do tohoto zápasu jako velmi podařený. Je to utvrzení pro nás, že máme určité jádro týmu, na které se můžeme spolehnout, ale zápas nyní potvrdil, že máme ještě několik nezodpovězených otázek. Tím, že v podstatě chybí už jen čtyři zápasy do začátku mistrovství světa, i když je až za čtyři měsíce, moc experimentů dělat nemůžeme. Další sraz je hned po Velikonocích s dvojzápasem s Německem ve Slaném v nové hale. Tímto bych chtěl pozvat fanoušky házené,“ dodal Poloz na závěr.

Třetí přípravný zápas: Egypt - Česko 30:23 (15:6)
Sestava a branky Česka:
 Wizurová, Stojarová - Panošková 3, Řádová 1, Kapusniaková, Vávrová 5, Jestříbková 3, Koubová, Brabcová 2, Kräuterová, Mocková 2, Behenská, Pejšová, Protivová, Schreibmeierová 3, Horáková, Šimková 4.