Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Juniorky čeká první sraz sezóny, na programu je turnaj v Polsku i seznamování s novým realizačním týmem

16/09/2020
Český tým juniorek vyžije reprezentační pauzu v týdnu na přelomu září a října k týdenní společné přípravě. Na programu je i turnaj v Polsku, kde by se tým měl poměřit s Rakouskem a polskými výběry.
Juniorky čeká první sraz sezóny, na programu je turnaj v Polsku i seznamování s novým realizačním týmem

Loňský dorostenecký výběr tvoří kostru hráček nominovaných pro letošní úvodní sraz juniorského výběru. Foto: A. Stanovská

 

Do nové sezóny povede výběr juniorek nový trenér Dušan Poloz, jenž je současně šéftrenérem ženské složky TCM. Při sestavení nominace pro úvodní společný kemp se opíral o seznam jmen, jež v uplynulých sezónách reprezentovaly v dorosteneckém týmu. „Nominace se odvíjela od kostry úspěšného reprezentačního týmu dorostenek a poté prvního specializovaného kempu, který jsme uskutečnili hned na začátku přípravy družstev tak, abychom co nejméně narušili klubům program letního drilu. Jsem rád, že všechny hráčky, které byly pozvané, se na tento kemp dostavily a zde jsme si nastavili principy nominací na další období,“ vysvětlil na úvod k nominaci trenér Dušan Poloz.

Současně upozornil, že představená nominace zdaleka není konečnou a v hledáčku jsou i další talentované hráčky. „Poněvadž jsem na určitou dobu vypadl ze ženské složky, bylo mou prioritou vidět co nejvíce hráček v akci při turnajích a přípravných zápasech během léta a až na několik málo výjimek se mi to podařilo. Na základě tohoto pozorování a aktivních návštěvách v klubech jsme s realizačním týmem vybrali sestavu která má svou kvalitu a jsou v ní i nová jména. Současně jsme zjistili, že se nám i v tomto věku objevují hráčky, které neustále mají progresivní výkonnostní růst a v nominaci nejsou, ale které určitě neopomíjíme a máme v plánu v budoucnu se na ně zaměřit,“ přislíbil k budoucímu vývoji týmu Poloz.

Nedá se tak říct, že by úvodní kemp byl pouze nějakým vzájemným oťukáváním mezi realizačním týmem a nominovaným výběrem. „Seznamovací tento kemp určitě bude, ale jak jsem vzpomínal, už jsem se se všemi hráčkami potkal a nyní se vrhneme do práce od první minuty prvního tréninku. Dále začneme pracovat na základních principech herního modelu a určité vizi týmu, navíc máme k dispozici kondičního specialistu a mentálního kouče, takže informací budeme vstřebávat dost,“ přiblížil program přípravy trenér.

I tento přípravný kemp je samozřejmě ovlivněn nepříznivým vývojem koronavirové pandemie a situace se může dále vyvíjet. „Plánování je samozřejmě v dnešní době složité a máme i variantu, že by turnaj v Polsku neproběhl. Oslovil jsem 3 ligové kluby, které by s námi odehrály přípravná utkání. Dále sleduji vývoj zdravotní situace v klubech a je potřeba být kreativní a reagovat na vzniklou situaci věcně a rychle,“ konstatoval Poloz s tím, že už došlo i k jedné změně v organizaci turnaje v Polsku, ke kterému má český tým do zahraničí vycestovat: „Turnaje se měly zúčastnit týmy z Rakouska, Španělska a Polska. Minulý týden se španělská strana z turnaje odhlásila, a tak se polský tým rozhodl postavit 2 družstva. Konfrontace se zahraničními týmy nám všem chybí , i když v dnešní době je vše relativní,“ dodal Poloz.

Tým má kvalitní základy a družstvo tak má na čem stavět. „Herní model týmu by měl navazovat na herní koncepci reprezentačních družstev a tím, že většina hráček si prošla dorosteneckou kategorii a my toho chceme využít. Současně je potřeba hráčky už připravovat na kategorii dospělých, takže i zde využijeme návaznost a použijeme určité šablony z A týmu, přestože zde možná vzhledem k věku použijeme jiné řešení v rozhodovacím procesu. Jinými slovy: chceme projít během týdne všechny fáze naší hry a snad nám sedm tréninkových jednotek a čtyři zápasy k tomu dobře poslouží,“ věří trenér týmu a závěrem dodal: „Naše cíle jsou dané tím, že se uvidíme poprvé na reprezentační akci s novým realizačním týmem. Chceme nastavit atmosféru v týmu, vytvořit desatero zásad, sladit kondiční, mentální a herní trénink tak, aby se každý člen týmu cítil jeho součástí a byl zainteresován do procesu tvoření.“

 

Předběžný program turnaje v Polsku:

  1. 10. 2020 Česká republika - Rakousko

  2. 10. 2020 Česká republika - Polsko

  3. 10. 2020 Česká republika - Polsko

 

Nominace pro přípravný kemp 28. září – 4. října 2020:

Daňková Michaela (Handball club Zlín, z.s.), Farářová Anežka (TJ Sokol Poruba), Hejlová Štěpánka (DHK Zora Olomouc), Holečková Veronika (DHC Slavia Praha), Holeňáková Denisa (DHC Slavia Praha), Cholevová Charlotte (DHK Baník Most), Kavalová Aneta (TJ Sokol Poruba), Königová Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Krejzlíková Eliška (DHK Zora Olomouc), Kuxová Natálie (DHK Zora Olomouc), Lásková Pavlína (DHC Plzeň), Malá Michaela (DHC Plzeň), Poláčková Anita (DHK Zora Olomouc), Poláková Marie (DHK Baník Most), Smějová Michaela (Tatran Bohunice), Štipčáková Veronika (Handball club Zlín, z.s.), Vostárková Tereza (DHC Slavia Praha), Zimová Adéla (DHC Slavia Praha)

Náhradnice: Dybalová Tereza (TJ Sokol Poruba), Kašparová Jana (DHK Baník Most), Koudelková Martina (DHC Slavia Praha), Kubálková Klára (DHK Zora Olomouc), Machačová Monika (DHK Zora Olomouc), Prašivková Markéta (TJ Sokol Poruba), Roupcová Claudia (DHK Zora Olomouc), Sedláčková Kristýna (Handball club Zlín, z.s.), Srpová Adéla (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Voráčková Helena (DHC Plzeň)