Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

EUROPEAN OPEN U17 - DEN 3: Dvě výhry v jeden den! Kadet si poradili s Lotyši i Estonskem

05/07/2023 | reprezentace, mládež
Parádní den zažil nejmladší národní výběr. Nejprve narazil na výběr Lotyšska, který porazil poměrem 25:22, poté si poradil s Estonskem 27:21. Hned ve čtvrtek je ale čeká další duel, a to proti Polsku od 16:30.
EUROPEAN OPEN U17 - DEN 3: Dvě výhry v jeden den! Kadet si poradili s Lotyši i Estonskem

Česko - Lotyšsko 25:22 (11:11)
Svěřenci Pavla Hrachovce se ujali vedení už na počátku utkání a vybudovali si náskok. O něj ale v průběhu zápasu přišli, když v 16. minutě otočili Lotyši na 8:6. Po poločase svítil na tabuli nerozhodný stav 11:11. Po návratu na hřiště se i díky několikabrankové šňůře dostali do náskoku 19:4. Ten ale ještě hráči z Pobaltí ohrozili, ale srovnat už nedokázali. Kadeti tak zvítězili 25:22. „Utkání se zpočátku nevyvíjelo podle našich představ, přesto jsme získali důležité dva body," míní Ondřej Šíma

Estonsko - Česko 21:27 (13:15)
Na rozdíl od úvodního duelu dne zvládli čeští mladíci zápas s Estonskem lépe. Už od úvodu udávali tempo hry, v závěru poločasu je sice soupeř z Pobaltí potrápil, přesto s Hrachovcova družina přenesla do druhé půle náskok v podobě dvou branek. V utkání nadále národní tým předváděl stabilnější výkony, ve 38. minutě dokonce vedl o devět přesných tref. Češko nakonec porazilo Estonce 27:21. „Výsledkově jsme chtěli navázat na ten první zápas, což se nám dařilo. Také jsme zvládali plnit pokyny od trenéra, a tak odcházíme celkově ze středy se čtyřmi body," pokračuje jeho spoluhráč Sebastian Kunert.

Nadcházející zápasy o umístění:
čtvrtek 6. července (16:30) Polsko - Česko