Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dukla zdramatizovala špatně rozehraný zápas v Karviné, výhru ale slavil Baník

18/11/2020
Bratři Patzelové poprvé proti sobě, spanilá jízda Karviné prvním poločase a drama v druhé půli. Taková byla televizní dohrávka 10. kola mezi Karvinou a Duklou Praha.
Dukla zdramatizovala špatně rozehraný zápas v Karviné, výhru ale slavil Baník

HCB Karviná – HC Dukla Praha 29:26 (18:9) - statistiky

Po více než měsíční pauze nastoupily oba týmy do utkání patřičně nažhaveně. Na začátku utkání měly navrch obě obrany, které fungovaly opravdu dobře. Ale domácí našli recept na překonání obrany Dukly přece jen dříve a ujali se vedení. V 16. minutě byl stav 6:1 a v 21. dokonce 11:2. Výšková převaha domácích obránců znamenala pro hráče hostů opravdu problém. Karvinští se tak v průběhu první půle ujali výrazného vedení a do šaten šli hráči za stavu 18:9 pro domácí. Vypadalo to tak na jasný průběh a bezproblémový zisk dvou bodu pro karvinský Baník.

V nástupu do druhého poločasu trochu ztratila obrana domácích svou jistotu, hosté se začali více prosazovat a rozchytal se Petržala v brance hostů. A tak se jasný zápas přece jen začal trochu měnit. V 46. minutě hosté snížili stav z 22:13 na 23:20 a najednou bylo o co hrát. Domácím trochu docházely síly, nicméně koncovku zvládli a cenné dva body zůstaly v Karviné.

Za zmínku určitě stojí výkon bratří Patzelů, kteří poprvé v kariéře stáli na opačných stranách palubovky a oba se stali nejlepšími střelci svých týmů. Dohromady dali dvacet branek.

„S prvním poločasem jsem spokojený. Chytal brankář, hrály spojky, prosazovala se křídla a dobře fungovala obrana,“ těšilo trenéra Karviné Michala Brůnu, k druhému poločasu pak dodal: „Nabádali jsme hráče, že mají tu úroveň udržet, ale to není tak lehké. Postupně docházely síly Solákovi, ale nemohl jsem ho střídat do útoku, protože to bylo na dlouhou stranu. Pak nám něco nedala křídla, něco chytil Petržala a Dukla se dostala do hry. Musím ale pochválit kluky, že v těchto chvílích nezpanikařili a dokázali zápas zvládnout. Každý, kdo hrál házenou, ví, jak to je těžké, když je soupeř v laufu a jak těžko se to obrací.“

To Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha, viděl první třicetiminutovku hodně černě: „V první půli jsme hráli tragicky. Musím říct, že se stydím za to, jak jsme hráli, ale to je vina nás, trenérů. To se prostě nesmí stát. V druhé půlce jsme se hodně zlepšili. Konečně jsme hru roztáhli do široka a netlačili vše přes prostředek. Měli jsme tlak ze spojek, ale na obrácení výsledku to ale nestačilo.“

 

Foto: Ivo Dudek