Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nymburk hostil Kemp házenkářských nadějí. Nechyběly na něm ani hráčky z Plzeňského kraje

30/01/2024
Od 24. do 27. ledna 2024 se v Nymburce konal již tradiční Kemp házenkářských nadějí dívek, tentokrát byl určen pro hráčky ročníku 2009. Jako obvykle se sjelo 60 talentovaných hráček z celé ČR. Věnovali se jim nejen krajští trenéři, ale i trenéři TCM, a také reprezentační trenéři Dušan Poloz, Petra Vítková a Filip Tureček.
Nymburk hostil Kemp házenkářských nadějí. Nechyběly na něm ani hráčky z Plzeňského kraje

Kemp měl, vzhledem k basketbalovému zápasu ve středu, poněkud netradiční program. První den odpoledne hráčky čekalo testování. Jednalo se o klasické házenkářské testy T-běh, driblink osmička, hod na rychlost, skok z místa a Beep test. V testech se děvčatům z Plzeňského kraje dařilo – na 5. místě ze všech 60 hráček skončila Červená (36 bodů), jen o dva body méně měla Rittichová (34 bodů) a výborného výsledku dosáhla i Samcová (34 bodů). Nejvíce bodů ze všech brankářek na kempu získala Kaucká (29 bodů).

Ve čtvrtek dopoledne byla v plánu průpravná tréninková jednotka. Po hodinové rozcvičovací části hráčky postupně prošly stanoviště Náběhy, Obrana, Střelba a Rozhodovací procesy. Čtvrteční odpoledne bylo ve znamení kempového turnaje. Hráčky byly rozděleny do pěti družstev (bez ohledu na klubovou nebo krajovou příslušnost) a odehrály dva zápasy. V průběhu odpoledne také absolvovaly dovednostní disciplínu – překážkovou dráhu.

V pátek dopoledne se hráčky sešly ke specializovanému tréninku. Zde byla připravena opět čtyři stanoviště, ale náplň už byla mnohem specifičtější. Odpoledne probíhala druhá část kempového turnaje doplněná další dovednostní disciplínou – střelbou sedmimetrových hodů.

Kemp vyvrcholil v sobotu dopoledne utkáními týmů Super a Elite, a také dovednostními disciplínami. Ve finále překážkové dráhy se představily Vendula Samcová a Lucie Rittichová. Do finále sedmimetrových hodů se dostala brankářka Lucie Kaucká a střelkyně Eliška Kovářová.

Děkujeme všem hráčkám za vzornou reprezentaci!

Plzeňský kraj reprezentovaly:

HK Slavia VŠ Plzeň: Eliška Kovářová, Tereza Soukupová

DHC Plzeň: Rozálie Červená, Lucie Kaucká, Lucie Rittichová, Vendula Samcová