Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářský desetiboj: Holky z Kuřimi bojovaly o medaile ve finále v Mostě

22/06/2023 | mládež, soutěže
Vrcholem sezony mladších žaček je národní finále házenkářského desetiboje. Třídenní finálový turnaj ČSH se letos odehrál v severočeském Mostě. Mezi nejlepšími týmy republiky ani letos nechyběl zástupce jihomoravské házené. Mladší žačky SK Kuřim obsadily pěkné čtvrté místo.
Házenkářský desetiboj: Holky z Kuřimi bojovaly o medaile ve finále v Mostě

Holky z Kuřimi prošly do finále přes JM kolo a meziregionální kvalifikaci házenkářského desetiboje. Slunečný víkend v severočeském Mostě kuřimským žačkám vyšel herně i počasím a mezi elitou nezklamala. Ještě po dvou dnech figurovala v průběžném pořadí dokonce na třetím místě, ale nakonec jim medaile o vlásek unikla. Kuřimská děvčata tak skončila čtvrtá.

Konečné pořadí HD MČR mladších žaček:

  1. DHC PLZEŇ                       56b,

  2. PSG ZLÍN                           51b,

  3. SOKOL PÍSEK                     39b,

  4. SK KUŘIM                          37b,

  5. SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ 23b,

  6. BANÍK MOST                    18b.

„Organizace finále byla na jedničku a pro holky to byl nezapomenutelný konec sezóny. Za nás trenéry cítím s výkony týmu velkou spokojenost,“ hodnotí Petr Ondrášek, hlavní trenér. „Čtvrté místo je rozhodně pěkné a bereme ho. Využili jsme, že jsme měli ročník rychlostně nadaných holek. Za urostlejšími soupeřkami naše hráčky zaostávaly váhově i výškově, což se nám ve hře dařilo eliminovat pohybem. Počtem branek i aktivitou jsme byli celkově druzí, protože v našich zápasech padalo vždy nejvíce branek. Úroveň finálového turnaje ale podtrhuje vyrovnanost všech týmů, kdy vyrovnané a napínavé zápasy hrály první se šestým týmem.“

Mezi 90 hráčkami na soupiskách finalistů se neztratily ani individuální úspěchy kuřimských holek v disciplínách. Ve sprintu obsadila kuřimská děvčata první místa zásluhou Hany Němcové, Kristýny Kubové a Vandy Ondráškové. Mezi nejlepšími byly kuřimské holky zastoupeny také v překážkové dráze díky běžeckým výkonům Hany Němcové, Vandy Ondráškové a Nikoly Pragerové. Ve skoku do dálky byla první Hana Němcová a třetí Kristýna Kubová.

Hana Němcová byla také třetí nejlepší střelkyně (33 branek) finálového turnaje, ale do střelecké listiny se brankami zapsala všechna děvčata Kuřimi: Tereza Hušková, Nela Lepková, Marion Karásková, Vanda Ondrášková, Kristýna Kubová, Eva Vlčková, Markéta Mifková, Dominika Kosmáková a Berenika Martincová. V bráně byly Klára Bylicová a Kristýna Sladká. „Desetiboj jako trenéři máme rádi pro jeho pestrost. Je to nejen zábavné, ale taky inspirativní pro zpestření tréninků. Každé hráčce se daří něco jiného, za co ji pak můžete pochválit,“ uzavřel Petr Ondrášek.