Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kutná Hora pro Ukrajinu. Každý gól za stovku, draží se podepsaný ženský dres i balon z EURA

16/03/2022 | soutěže, reprezentace, ostatní/různé
Říká se, že sport spojuje. Kutnohorští házenkáři chtějí dokázat, že nejen spojuje, ale i pomáhá. Rozhodli se proto v neděli 20. března 2022 od 12:30 hodin v rámci dohrávky 11. kola 2. ligy mužů proti Jiskře Třeboň podpořit těžce zkoušenou Ukrajinu. Za každou vstřelenou branku přispějí domácí hráči částkou 100,- Kč. Přispět budou moci i diváci, kteří na tento zápas zavítají. Vstupné bude dobrovolné a veškerý výtěžek z utkání bude věnován na pomoc napadené Ukrajině přímo na účet partnerského města Kamjanci Podolskému. Součástí pomoci bude internetová aukce, do které Český svaz házené poskytl reprezentační dres podepsaný reprezentací žen z Mistrovství světa 2021 a také míč podepsaný kompletním mužským národním týmem z EURA 2022.
Kutná Hora pro Ukrajinu. Každý gól za stovku, draží se podepsaný ženský dres i balon z EURA

Aukce probíhá na facebookovém profilu TJ Sparta Kutná Hora. Ukončena bude v předvečer utkání 19. 3. 2022 ve 20:00. Nabídky je možné podávat formou komentářů pod fotky dražených předmětů – nejvyšší příhoz vyhrává. Po skončení aukce bude výherce kontaktován pořádajícím oddílem. Předání vydražených věcí, případně vyhlášení v případě nepřítomnosti výherce, proběhne před začátkem benefičního utkání.

„Jako oddíl se vždy snažíme pomáhat, pokud je to v našich silách. K pomoci Ukrajině nás motivoval náš trenér a místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, který se hned pár dnů po napadení Ukrajiny Ruskem vydal naším oddílovým tranzitem na polsko-ukrajinské hranice. Spolujezdce mu na této odvážné cestě dělal spoluhráč Martin Felis. Celkem z Kutné Hory vyrazilo 5 dodávek s nákladem v hodnotě zhruba jednoho milionu korun, který byl určen partnerskému městu Kutné Hory," popisuje pravá spojka a pivot Radek Hovorka.

„A proč jsme si vybrali právě tento termín? Zápas s Třeboní jsme měli odehrát již na konci podzimní části, ale nejprve zasáhlo onemocnění Covid-19 do našich řad a v náhradním termínu měl pro změnu podobné problémy náš soupeř. Navíc máme po delší době možnost hrát v Kutné Hoře v hlavní hale, a tak bychom rádi hráli před plnými tribunami. A jak jinak dostat diváky do hlediště než tím, že mohou pomoci dobré věci?,“ dodává Hovorka.

Házenkářský program ve Sportovní hale v Kutné Hoře startuje v neděli od 8:30 mistrovskými zápasy starších žáků. Od 8 hodin bude ve vstupních prostorách umístěna kasička, kam budou moci návštěvníci vhazovat své příspěvky.

Tak vzhůru na kutnohorské utkání! Podepsaný dres ženské reprezentace a balon podepsaný kompletním kádrem mužů z EHF EURA 2022 můžete dražit zde.