Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Už sedmá sezona! V půlce října odstartovala Lázeňská školní liga

24/10/2022 | mládež, ostatní/různé
Sedmý ročník je tady! Lázeňská školní liga započala další sezonu v miniházené. Úvodní turnaj proběhl ve středu 12. října ve sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart za účasti šesti základních škol Karlovarského kraje. Další zápasový den je naplánován na konec listopadu.
Už sedmá sezona! V půlce října odstartovala Lázeňská školní liga

Ve středu 12. října 2022 se dočkaly i základní školy "nejstarší" školní ligy v miniházené v Karlovarském kraji, odstartovala Lázeňská školní liga. Turnaj proběhl ve sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart, kam se sjelo celkem šest základních škol – ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Dolní Žandov, ZŠ JIH Mariánské Lázně, ZŠ Úšovice Mariánské Lázně, ZŠ Drmoul a nově jsme s velkou radostí přivítali ZŠ z Chodové Plané. Po uvítání v hale následovala krátká rozcvička a šlo se hrát!

Zápasy se hrály systémem každý s každým 10 minut. Turnaj byl určen pro dvě věkové kategorie – mladší 2.+3. třída a starší 4.+5.třída. Utkání řídily a role rozhodčích se zhostily tentokráte starší žákyně HÁZENÉ KYNŽVART, a to jmenovitě Königová Markéta, Salajková Nina, Dočekalová Lucie, Pužová Jana, Baťková Linda.

Během turnaje nás navštívila i brankářská legenda Lenka Černá, což nás velmi potěšilo. Všichni žáci předváděli skvělé výkony, byli plni emocí a bylo znát, že je miniházená baví a že s nimi učitelé/školní trenéři miniházenou pilně cvičí. Celé dopoledne se neslo ve skvělé sportovní atmosféře, všichni si turnaj velmi užili.

Na konci dostali účastníci zasloužené diplomy a medaile, učitelé si odvezli s sebou do svých škol nové míče na miniházenou (v rámci projektu ČSH). Veliké díky všem co se podíleli na tomto turnaji tj. hráčkám, Jirkovi Maršíkovi, Janě a Honzovi Jadlovským, Daniele Radové za diplomy a poděkování samozřejmě letí všem učitelům a ředitelům za vstřícnost a skvělou spolupráci, která je pro nás velmi cenná.

Už teď se těšíme na další turnaj, který se bude konat dne 30. listopadu 2022. Tentokrát nově v sportovní hale na ZŠ Chodová Planá.

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Autor: Soukupová Irena, Garant školních lig KVKSH