Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

LODM 2022 je úspěšně za námi, házená přinesla skvělou podívanou!

11/07/2022 | mládež, ostatní/různé
Letní Olympiáda dětí a mládeže 2022 pořádaná Olomouckým krajem je za námi. Házená v obou kategoriích přinesla skvělou podívanou. Všichni sportovci reprezentovali své kraje, jak jen nejlépe uměli. Dívky OLKSH skončily na skvělém 3. místě, chlapecká kategorie pak na místě osmém. Obě dvě kategorie ovládl Plzeňský kraj, v celkovém součtu krajů skončil náš Olomoucký kraj na 4. místě.
LODM 2022 je úspěšně za námi, házená přinesla skvělou podívanou!

LODM 2022 ovládla Olomoucký kraj, po celé Olomouci bylo celý týden vidět několik stovek sportovců na různých sportovištích. Vše odstartovalo zahajovacím ceremoniálem a skvělá atmosféra se nesla po celý týden ve všech sportech. Házená se ukázala na naší domácí půdě ve skvělém světle a to nejen herními výkony hráčů a hráček, ale také například skvělým počinem trenérů z Jihočeského kraje, kteří pomohli tonoucímu muži, nebo výkonem hráče z Moravskoslezského kraje, jenž získal cenu FAIR-PLAY za férové gesto při utkání.

Naše reprezentační družstva předvedla velice kvalitní házenou a jde vidět, že se celoroční práce vyplatila. Chlapci narazili na silné soupeře hned v prvním utkání a všechny duely byly vyrovnané až do posledního závěrečného hvizdu. Po dvou remízách, dvou prohrách a jedné výhře hráli kluci o 7. místo, šťastnější však v tomto utkání byl tým z kraje Vysočina. Tým chlapců tedy skončil na 8. místě.

Dívky hrály svojí základní skupinu v hale DHK Zora Olomouc a po dvou dnech se přesunuly do Žeravic, na turnaji jim stál v cestě celek z Plzeňského kraje, při jejich druhém střetnutí však naše děvčata prohrála pouze o jednu branku, nakonec si tedy tým zopakoval utkání proti kraji Praha, které napodruhé vyhrál a slavil skvělé 3. místo a bronzové medaile.

Tato sportovní událost však není jen o sportovních výkonech, ale také o nových přátelství, zážitcích a zkušenostech, ve volném dni se kluci například vypravili fandit holkám a věříme, že jim pomohli k jejich vítězství nad Karlovarským krajem a při volnějším odpoledni celá skupina vyrazila na teambuilding na bowling. Věříme, že si všichni tuto skvělou akci užili a mockrát děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje. Poděkování patří také oběma trenérským týmům za celoroční práci a také klubovým trenérům, kteří hráče skvěle připravují.