Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Los EURO 2026: Češi v nabité skupině vyzvou úřadující evropské šampiony, domácí Nory a Ukrajinu

15/05/2025 | reprezentace
Výzva a velká očekávání. Čeští házenkáři znají své soupeře pro nadcházející mistrovství Evropy 2026. Turnaj, kterého se účastní 24 národních týmů, hostí od 15. ledna do 1. února 2026 trojice zemí Dánsko, Švédsko a Norsko. Čtvrteční los v dánském Herningu rozhodl o přidělení české reprezentace do skupiny C, v rámci které se v Oslu utká s úřadujícími evropskými šampiony z Francie, Norskem a Ukrajinou.
Los EURO 2026: Češi v nabité skupině vyzvou úřadující evropské šampiony, domácí Nory a Ukrajinu

Národní tým čeká v nové sezoně výzva v podobě mistrovství Evropy. To od 15. ledna do 1. února 2026 hostí Dánsko, Norsko a Švédsko. Osudí český tým přisoudilo do skupiny C, která se bude hrát v norském hlavním městě Oslu. „Dopředu bylo jasné, že skupina bude obtížná, že dostaneme dva těžké soupeře. Vyšla na nás Francie, dlouhodobě jeden z nejlepších týmů, a domácí Norsko. Tak to je, musíme se s tím poprat. Budeme se snažit překvapit a minimálně jednoho z těch silných soupeřů porazit a postoupit,“ sděluje hlavní trenér českých házenkářů Daniel Kubeš.

Češi byli do skupiny nalisováni jako poslední ze třetího koše. Pořadatelské Norsko bylo ve druhé koši, úřadující mistři Evropy z Francie v prvním a Ukrajina ve čtvrtém. „Ukrajina je trošku neznámá. Hráli jsme s ní naposledy v roce 2020, a to už je nějaký čas zpět. Norsko po mistrovství světa, které se mu nepodařilo, se určitě bude doma chtít rehabilitovat. Francie je favorit skupiny a jeden z favoritů celého mistrovství,“ míní Kubeš k soupeřům.

Z úvodní fáze turnaje postoupí do hlavní části dva první týmy skupiny. Pro ostatní celky pak šampionát končí. Postupující ze skupiny A, B a C utvoří skupinu I, kterou bude hostit dánský Herning, postupující ze skupiny D, E a F odehrají svou novou skupinu H ve švédském Malmö.

Finálový víkend a boje o medaile se uskuteční v dánském Herningu.

Složení všech skupin

Skupina A (Dánsko/Herning): Německo, Španělsko, Srbsko, Rakousko

Skupina B (Dánsko/Herning): Dánsko, Portugalsko, Severní Makedonie, Rumunsko

Skupina C (Norsko/Oslo): Francie, Norsko, Česko, Ukrajina

Skupina D (Norsko/Oslo): Slovinsko, Faerské ostrovy, Černá Hora, Švýcarsko

Skupina E (Švédsko/Malmö): Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Gruzie

Skupina F (Švédsko/Kristianstad): Maďarsko, Island, Polsko, Itálie