Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

EURO? Nejtěžší turnaj, míní Sabate. Věřím, že čeští fanoušci budou naším motorem

11/05/2023 | reprezentace
Los rozhodl. Národní tým se na lednovém mistrovství Evropy střetne v mnichovské skupině F s Dánskem, Portugalskem a Řeckem. „Kvalifikace nám ukázala, že se zlepšujeme. Některé zápasy jsme odehráli na vysoké úrovni. Musíme ale stále pracovat a růst. Vím, že náš tým je plný dříčů,“ hlásí trenér české reprezentace Xavier Sabate.
EURO? Nejtěžší turnaj, míní Sabate. Věřím, že čeští fanoušci budou naším motorem

Svátek házené odstartuje 10. ledna 2024. „EURO je nejtěžší turnaj, všechny týmy tam jsou na vysoké úrovni. Věděli jsme, že ve všech skupinách bude velká kvalita,“ poukazuje trenér Xavier Sabate.

S ním souhlasí i křídelník Marek Vančo. „Na EURU lehcí soupeři nejsou, každým rokem bývají týmy vyrovnanější. Myslím, že jde o vůbec nejtěžší turnaj,“ zmiňuje.

Národní tým se utká s Dánskem, Portugalskem a Řeckem. „Dánsko poslední dobou vyhrává úplně všechno. Je to tým se stálým koučem a spoustou hráčů, kteří hrají špičkovou házenou,“ pokračuje španělský stratég Sabate.

„Portugalsko je taky jeden z týmů, který se v posledních pěti letech hodně na mezinárodní scéně zlepšil. Odvádějí dobrou práci a jsou fyzicky připravení. Řecko se také zlepšuje, musíme se na ně taky výborně připravit. Budou rozhodně nebezpečným týmem,“ líčí Sabate o dalších soupeřích skupiny.

Čeští házenkáři se na mistrovství Evropy kvalifikovali z druhého místa skupiny, když dokázali porazit dvakrát Estonsko i Izrael a jednou silný Island. „Kvalifikace nám ukázala, že se zlepšujeme. Proti Islandu jsme hráli na vysoké úrovni. Musíme stále pracovat a růst. Věřím, že náš tým je plný dříčů,“ dodává kouč národního týmu.

„Je stále na čem pracovat. S trenérem Sabatem pracujeme rok, máme několik věcí, které je potřeba zlepšit. Společná práce nám ukázala, že pokud bojujeme jako jeden tým a dáme to toho vše, jsme schopní hrát s kýmkoliv. Máme mladý tým a myslím si, že do budoucna jsme schopní dosáhnout ještě vyšších cílů,“ zmiňuje levé křídlo Vančo.

Všechna skupinová utkání odehrají svěřenci Xaviera Sabateho v Mnichově. „Je to určitě dobrá lokalita, která je blízko k českým hranicím. Věřím, že fanoušci přijedou a nenechají si naše zápasy ujít,“ burcuje Vančo.

„Doufám, že spoustu českých fandů přijede a podpoří nás. Budou pro nás velmi důležití. Na zápasech v Česku byli neuvěřitelní, vytvořili úžasnou atmosféru. V Mnichově mohou dokázat, co Česká republika umí,,“ uzavírá Sabate.