Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Los mistrovství světa žen 2021 už dnes!

12/08/2021
České reprezentantky se již dnes dozví jména svých soupeřek v základní skupině mistrovství světa 2021, které v prosinci tohoto roku hostí Španělsko. Češky vstupují do losu ze třetího koše.
Los mistrovství světa žen 2021 už dnes!

 

Poprvé v historii se také ženské mistrovství světa rozšíří v počtu účastníků na 32 týmů. Ty se utkají ve Španělsku o titul mistryň světa v termínu od 2. do 19. prosince 2021 ve čtyřech městech - Castelló, Granollers, Llíria a Torrevieja.

Los hostí ve čtvrtek 12. srpna 2021 Castelló, ceremoniál odstartuje ve 22 hodin a je možné jej sledovat živě na Youtube zde.

 

Češky vstupují do losu ze třetího koše spolu s Angolou, Kamerunem a Tuniskem. Ještě však není rozhodnuto o všech účastnících.  Dohrávat se bude kvalifikace Jižní a Střední Ameriky (říjen 2021), kvalifikace Severní Ameriky a Karibiku (srpen 2021) a také asijská kvalifikace (druhá polovina září 2021).

Titul mistryň světa budou ve Španělsku obhajovat Nizozemky. IHF také udělila dvěma státům divokou kartu. Tu získaly evropské týmy - sousedé České republiky - Slovensko a Polsko.

Týmy budou rozlosovány do osmi čtyřčlenných základních skupin.

 

Los základních skupin MS 2021 - nasazení:

Koš 1: Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Francie, Chorvatsko, Dánsko, Ruská házenkářská federace, Německo

Koš 2: Černá Hora, Maďarsko, Švédsko, Asie 1, Asie 2, Rumunsko, Srbsko, Rakousko

Koš 3: Angola, Jižní a Střední Amerika 1, Jižní a Střední Amerika 2, Kamerun, Česká republika, Tunisko, Severní Amerika a Karibik 1, Asie 3

Koš 4: Asie 4, Slovensko, Slovinsko, Asie 5, Asie 6, Kongo, Jižní a Střední Amerika 3, Polsko