Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Máme hráče světové úrovně a jsou vzorem pro mladé hráče! - 1. část reportáže z EHF EURO 2022

28/01/2022 | ME 2022, reprezentace
Přinášíme Vám unikátní pohled na EHF EURO 2022. Oslovili jsme několik zástupců středočeských klubů, kteří nám zprostředkují jejich zážitky z ME 2022. S jejich pomocí ucítíte skvělou atmosféru, která nejen naši reprezentaci hnala za úspěchem například v podobě remízy se Švédskem. Reportáž je rozdělena na dvě části. Druhou část si budete moci přečíst již v pondělí 31. 1. 2022.
Máme hráče světové úrovně a jsou vzorem pro mladé hráče! - 1. část reportáže z EHF EURO 2022

Ponořte se do atmosféry EHF EURO 2022 a užijte si několik následujících řádků.

Pavel Prachař - zástupce oddílu HC Kolín

Už podruhé za sebou vyrazili hráči a členové HC Kolín jako fanoušci na házenkářské EURO. První účast jsme si připsali na posledním Euru v Rakousku ve Vídni. Už tam jsme si slíbili, že pokud to podmínky umožní, uděláme z toho tradici a vyrazíme fandit znovu. I když jsme nyní do poslední chvíle nevěřili, že se to podaří, lístky jsme měli od začátku prodeje. Vyrazilo nás celkem osm a lístky jsme měli na celou skupinu. Mohli jsme tak sledovat i ostatní zápasy ve skupině a být tak více v kontaktu se špičkovou házenou.

Už při prvním zápase se Španělskem jsme cítili, že náš tým má silného ducha a že vůbec nezaostává za nejlepšími týmy na světě. I my jsme tudíž na tribuně ze sebe, co by fanoušci, mačkali to nejlepší.

Během pár dní v Bratislavě jsme se snažili poznat i hlavní město Slovenska a projít co možná nejvíce památek a využít tak volný čas před zápasy.
Byl krásný pocit být při zápasech ČR v hledišti a mít před sebou českou vlajku s nápisem HC Kolín. I po faktu, že jsme nakonec smolně nepostoupili, byli jsme na náš tým náležitě hrdí. Setkání s fanoušky z ostatních českých klubů, ale i z ostatních zemí jako je Švédsko, Německo nebo Bosna a Hercegovina bylo velice příjemné a pozitivní.

Odvážíme si poznatky, jak se světová házená vyvíjí a mění a jak velmi je to dynamický a krásný sport. Už se těšíme na další EURO a věříme, že s potenciálem, jaký má český tým se můžeme nejen dostat na EURO, ale příště postoupit i ze skupiny. Máme hráče světové úrovně a jsou vzorem pro mladé hráče. Myslím, že mladí hráči si na tréninkách a zápasech mají opravdu na koho hrát.

Stanislav Švec - zástupce oddílu TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Ve dnech 13.-17. ledna jsme na ME v Bratislavě rozšířili řady našich fanoušků. Zúčastnili jsme se všech zápasů naší skupiny a skupiny D, která se také hrála v aréně Ondřeje Nepely. Byl to parádní zážitek. I přes opatření a omezený počet diváků byla atmosféra v hale velmi bouřlivá, moc jsme si to užili. Naši reprezentanti podávali velmi dobré výkony s těmi nejlepšími celky a do posledních vteřin byli v těžké skupině ve hře o postup. Jen škoda, že nemohlo být více fanoušků.

Janis Aliapulios - zástupce oddílu TJ Sokol Libčice nad Vltavou

Příležitost vidět nejlepší házenkáře Evropy v akci hned za humny, navíc s českou účastí, se zas tak často nenaskytne. Výjezd do Bratislavy na českou základní skupinu proto byla jasná volba. O osudu vstupenek zakoupených více než půl roku dopředu se sice kvůli lavírování slovenské strany rozhodovalo do poslední chvíle, nakonec ale vše dobře dopadlo, a tak mohli vyrazit alespoň ti z nás, kterým pracovní a rodinná situace umožnila flexibilně měnit plány dle aktuální situace. A stálo to za to.

Nejenže vyšlo skvěle počasí, díky čemuž jsme mohli ve volnu mezi hracími dny blíže poznat slovenskou metropoli a potkávat při tom ve městě známé tváře z prostředí české házené. Hlavně jsme viděli špičkové házenkářské výkony a vypjatá utkání, v nichž národní tým pořádně potrápil favorizované Španěly či Švédy. Postup nakonec bohužel utekl o jediný gól posledního zápasu základní skupiny, ale tak to ve sportu někdy chodí. I přes omezenou kapacitu hlediště na pouhou čtvrtinu jsme však dokázali v hale vytvářet skvělou atmosféru, kterou si budeme jako součást skvělého zážitku ještě dlouho pamatovat.