Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jubilejní 20. ročník turnaje MEGAMINI LIBEREC stál opravdu za to!

24/06/2022 | mládež
Konečně se po dvou letech mohl uskutečnit už 20. ročník neoficiálního mistrovství republiky minižáků. Po dvou letech nucené přestávky zdůvodněné covidem se tak v termínu 17.-19. 6. 2022 uskutečnilo MegaMini Liberec 2022. Turnaj je vždy velmi rychle naplněn, tentokrát se sjelo pod Ještěd úctyhodných 28 týmů z Česka a Německa. Vítězem se stal tým ze Zruče nad Sázavou, který v průběhu turnaje vyhrál všechna svá utkání.
Jubilejní 20. ročník turnaje MEGAMINI LIBEREC stál opravdu za to!

Herní stránka turnaje

Jak již bylo zmíněno, kapacita turnaje byla stanovena na 28 družstev, která se rozdělila po sedmi do čtyř základních skupin. V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým a hrací čas byl 2x8 minut.

První 4 týmy ze skupin postupovaly do nadstavbové tabulky, kde sehrály s ostatními postupovými týmy další 4 duely, tentokrát už 2x10 minut. Mužstva, která se umístila v základních skupinách na 5.-7. místě, hrála spodní nadstavbovou tabulku.

V neděli se už hrála utkání o umístění, přičemž se proti sobě vždy utkaly týmy, které dopadly na shodném místě v dané nadstavbové tabulce s výjimkou semifinalistů. Semifinalisty byly týmy z Jičína, Děčína, Náchodu a Zruče nad Sázavou. V semifinále si Zruč poradila s Jičínem a Náchod s Děčínem.

V souboji o 3. místo byl nakonec o jeden jediný gól šťastnější Děčín, a tak bral historicky nejlepší umístění Děčína na MegaMini, tedy bronzovou příčku. Ve finále pak už Zruč, praktikující velmi vytaženou obranu 3-3, přehrála Náchod právě díky obraně a zejména velmi kvalitnímu rychlému útoku. Zruč nad Sázavou tak brala zlaté medaile, zatímco Náchod ty stříbrné.

V neděli se opět konal oblíbený turnaj 4+1 pro menší, ne tolik vytížené děti. 

Všechny potřebné výsledky naleznete na stránkách turnaje: 

https://www.megaminiliberec.cz/vysledky/ 

Konečné pořadí turnaje: 

1. Jiskra Zruč nad Sázavou 

2. Házená Náchod 

3. Slavoj Děčín 

4. HBC Jičín 

5. HBC Strakonice 

6. Talent Plzeň 

7. Sokol Velké Meziřičí A 

8. Sokol Úvaly 

9. HK Město Lovosice 

10. Sokol Vršovice 

11. Loko České Budějovice 

12. SK Liberec Handball 

13. DHK Baník Most 

14. TJ Kobylisy 

15. Házená Rokycany 

16. ELP Jablonec nad Nisou 

17. Radebeuler HV Boys 

18. Sparta Kutná Hora 

19. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 

20. Radebeuler HV Girls 

21. JM Chodov Praha 

22. TJ Turnov 

23. HC Dukla Praha 

24. Házená Mělník 

25. Sokol Bělá pod Bezdězem 

26. Sokol Velké Meziřičí B 

27. Házená Poděbrady 

28. Sokol Juliánov Brno 

Doprovodný program

V pátek, jako každý rok, se konal bohatý raut s pohoštěním pro trenéry. Po celou sobotu pro děti byly připravené skákací hrady a nafukovací prolézačka. Večerní program odstartovala adrenalinová Bike show a program zakončila ohnivá Fire show. Letos poprvé byla obsazena funkce animátorů doprovodného programu. Kluci dokázali bavit publikum, konaly se taneční soutěže, kde se roztančil snad celý areál Dobiášova. Večer se pak hrály písničky na přání pro trenéry, kteří také okusili místní “taneční parket”.