Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Gólmanka Spurná před Angolou: Jsem opravdu moc ráda, že mi trenéři dali šanci

23/06/2022 | reprezentace
V 19 letech nastupuje za prvoligový tým DHK Zora Olomouc, v tomto týdnu Šárka Spurná debutuje na juniorském světovém šampionátu ve slovinském Celje. A hned úvodní zápas, ve kterém Češky smetly Litvu, jí přinesl ocenění pro nejlepší hráčku utkání. „Jsem ráda, že se dařilo nejen mně, ale celému týmu,“ těší českou reprezentantku.
Gólmanka Spurná před Angolou: Jsem opravdu moc ráda, že mi trenéři dali šanci

„Pomohla mi dobrá obrana, holkám se dařilo v útoku, držely jsme jako tým, povzbuzovaly se. Jsem ráda, jak to dopadlo,“ těšilo českou gólmanku. „Individuální ocenění mi samozřejmě dělá radost, ale neberu to nějak extra – zkrátka se připravuju na další zápas jako na tento a budu se snažit předvést stejně dobrý výkon.“

V druhém utkání ve skupině se český výběr střetne s Angolou (12:30). „Můžeme očekávat střelbu z prostředku hřiště, obranu musíme směřovat mezi trojky, dvojky, pohlídat si individuální akce a jít proti nim rychlé protiútoky,“ míní gólmanka.

Premiéru na mistrovství světa si rodačka z Jindřichova Hradce užívá. „Ani jsem nečekala, že tu budu. Jsem opravdu moc ráda, že mi trenéři dali šanci. Je to pro mě něco úplně nového a hrozně si to užívám,“ uzavírá Spurná s úsměvem.

Foto TOP: Martin Sekanina (Česká házená), Foto: Jaroslav Pavlík (Česká házená)