Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mladší žákyně Velkého Meziříčí opět ve finále Házenkářského desetiboje

21/04/2023 | mládež, soutěže
Stejně jako v minulém roce, tak i v tom letošním se družstvo mladších žákyň zúčastnilo regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje. Tam si holky vedly velice dobře a zaslouženě postoupily mezi šest nejlepších týmů do celorepublikového finále. To se uskuteční 2. – 4. června 2023 v Ústeckém kraji.
Mladší žákyně Velkého Meziříčí opět ve finále Házenkářského desetiboje

Původní termín regionální kvalifikace byl naplánovaný na 11. března, ale z důvodu vysoké nemocnosti pořadatelského družstva se kvalifikace uskutečnila až v sobotu 15. dubna v Ledči nad Sázavou.

Čtrnáctka našich holek tam odjížděla s myšlenkou, že se nejede zúčastnit, ale vyhrát! A to se povedlo na jedničku!

První disciplínou byl rychlý běh 2x15 minut. Výsledek této disciplíny byl mezi všemi družstvy nadmíru vyrovnaný, když rozhodovaly setiny. Naše holky v této jediné disciplíně našly přemožitelky jak z Havlíčkova Brodu, tak i Ledče a skončily na třetím místě. Pak se ale už naše dominance naplno rozjela!

V další disciplíně, skoku do dálky, na který jsme měly daného žolíka, se holky vybičovaly k neuvěřitelných výkonům, a jasně zvítězily, stejně jako v hodu na rychlost. 

Následovalo utkání proti Havlíčkovu Brodu, kde jsme jasně ovládly jak osobní obranu (9:1), tak utkání (14:2). V shoot-outech to nebylo úplně povedené, ale i ty jsme vyhrály (3:1).  

Další dvě disciplíny hod do dálky a překážková dráhá byly pro naše barvy vítězné! 

Do posledního utkání šly holky odhodlané a s vidinou vítězství. Proti Ledči jsme opět v osobní obraně (7:2) i v utkání dominovaly (5:1). Shoot-outy se opět nepovedly a remizovaly jsme 3:3. To ale na konečném výsledku již nic neměnilo. I poslední disciplínu – aktivitu – která se hodnotí podle počtu hráček, které vstřelí branku, jsme ovládly. Vždyť hned deset hráček bylo schopno vstřelit branku! 

V konečném zúčtování jsme tak jasně vyhrály a po roce opět vyrazíme na republikové finále, které se bude konat 2. – 4. června 2023 v Ústeckém kraji, kde si nejspíše organizaci vezme na starost DHK Baník Most. Dalšími našimi soupeři budou SK Kuřim, Handball Club Zlín, Sokol Písek, DHC Plzeň a domácí DHK Baník Most. 

A POZOR! Do republikového finále se opět dostali i naši mladší žáci! Jejich finále bude ve stejném termínu, jen místo mají přesně na druhé straně republiky, a to v Polance nad Odrou. 

Sestava: Anežka Brychtová – Karolína Blaťáková (11), Adéla Derahová (7), Denisa Krejčová (6), Tereza Palátová (5), Klára Pospíšilová (3), Karolína Kozlová (3), Elen Konečná (2), Silvie Podsedková (1), Klára Sedláková (1), Beáta Michličková (1), Rozita Vilímová, Alena Anna Bartošová, Barbora Fialová, trenérky Jana Šidlová a Miroslava Kozlová.

Autor: Jana Šidlová - trenérka mladších žákyň TJ Sokol Velké Meziříčí