Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Most a Dunajská Streda berou po bodu, Iuventa vede. Slavia ukončí rok na třetí pozici

18/11/2023 | soutěže
Poslední kolo podzimní části MOL Ligy začalo již ve středu pěticí utkání. Michalovce porazily Písek, Šaľa těsně přehrála Plzeň a Zora bere důležité dva body v utkání s Porubou. V souboji těžkých vah mezi Mostem a Dunajskou Stredou berou oba celky po bodu, Kynžvart zase přehrál Zlín. Výhra Slavie nad Hodonínem zakončila podzimní část sezony.
MOL Liga: Most a Dunajská Streda berou po bodu, Iuventa vede. Slavia ukončí rok na třetí pozici

Michalovce potvrdily roli favorita

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 35:24 (17:12) | 15. 11. 2023
Nejvíce branek:
Popovcová 11, Klučková 6, Habánková 4 – Korešová 12, Stellnerová 4, Chlupová 3
Rozhodčí: Jozef Daňo – Ondrej Sabol
Sedmimetrové hody: 6/4 – 9/8
Vyloučení: 8:4. ČK: Kompanijecová (MIC)

Zlomové momenty: Na začátku první půle se sice hostující hráčky dostaly do třígólového vedení, ale domácí favorit stihnul ještě do poločasu otočit a vybudovat si náskok pěti tref. Michalovce navíc i v úvodu druhé půlhodiny navýšily své vedení, které pevně držely až do samotného závěru.

Zajímavost zápasu: Písek odcestoval na Slovensko s pouhými jedenácti hráčkami v sestavě. Polovinu všech branek Jihočešek zajistila Iveta Korešová.

Nejlepší střelkyně: Na obou stranách se našly střelkyně, které zapsaly dvojciferný počet branek. Martina Popovcová na domácí straně pálila jedenáctkrát ze hry, Iveta Korešová zase ze svých dvanácti tref zaznamenala sedm ze sedmimetrových hodů.

Co výsledek znamená: Michalovce stráví zbytek kalendářního roku 2023 na čele tabulky MOL Ligy. Hráčky z Písku měly už před zápasem jistotu šesté příčky.

Šlágr v Mostě skončil remízou

DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda 30:30 (14:14) | 15. 11. 2023
Nejvíce branek:
Kuxová 8, Stříšková 5, Ogonovszky 4 – Rajnohová 6, B. Hornyák 5, Sári 5
Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4
Vyloučení: 3:4
Diváci: 675

Zlomové momenty: Rozdíl ve skóre byl po celý zápas maximálně tříbrankový, rozhodovalo se ale až v samotném závěru. Most ještě čtyřicet sekund před koncem utkání vedl o gól a měl míč pod kontrolou, ale ani přesto nedokázal dovést utkání k výhře. Sedm vteřin před vypršením času totiž skórovala Eliška Desortová.

Zajímavost zápasu: Československý souboj na čele MOL Ligy přilákal do haly Baníku Most početný dav 675 fanoušků.

Nejlepší střelkyně: Domácí Natálie Kuxová osmkrát rozvlnila síť soupeřek, čtyřikrát z toho využila sedmimetrový hod. V týmu ze Slovenska se dařilo šestigólové Erice Rajnohové.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda ztrácí bod na první Iuventu, Most ze třetí příčky dokonce pět.

Pozápasové ohlasy:
Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most:
„S bodem spokojený nejsem, ale s předvedeným výkonem ano. Děvčata si sáhla na dno, příležitost dostaly úplně všechny, i když netvrdím, že každá dostala stejný čas, ale na hřišti jsme předvedli to, co se nám nedařilo v minulých dnech. Hráčkám můžu poděkovat za nasazení a úsilí, bohužel nám chybělo trochu štěstí na konci.“

Viktor Debre, trenér HC DAC Dunajská Streda: „Byl to velmi tvrdý zápas, kde se střetla dvě silná družstva, která se střídala ve vedení. Na konci z toho byla remíza. Je to zasloužená remíza pro obě družstva, hodně jsme pracovali na tom, abychom tento bod získali a myslím, že jsme si ho zasloužili.“


FOTO+TOP: Jan Pimper (DHK Baník Most)

Plzeň těsně nestačila na Šaľu

HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň 28:27 (13:14) | 15. 11. 2023
Nejvíce branek:
Ščípová 12, Vargová 7, Matušincová 3 – Fenclová 8, L. Galušková 5, Polanková 4
Rozhodčí: Andrej Budzák – Michal Záhradník
Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1
Vyloučení: 3:3

Zlomové momenty: Velmi vyrovnaný úvodní poločas nakonec strhla na stranu Západočešek trefou v poslední minutě Veronika Fenclová. Po přestávce se ale začala Šaľa prosazovat a ve 47. minutě vedla o čtyři góly, což jí však nevystačilo až do konce. V závěru utkání převrátila nerozhodný stav na stranu domácích Diana Vargová.

Zajímavost zápasu: Mohlo se zdát, že Šaľa držela ve 47. minutě zápas pevně ve svých rukách, jenže následně se skoro dvanáct minut neprosadila, díky čemuž Plzeň zdramatizovala závěr.

Nejlepší střelkyně: Na domácí straně zářila Olívia Ščípová, která zapsala hned dvanáct branek. Veronika Fenclová táhla ofenzivu Západočešek s osmi trefami.

Co výsledek znamená: Šaľa se stále drží v tabulce hned před Olomoucí a ukončí kalendářní rok na sedmém místě. Plzeň je po čtyřech prohrách v řadě devátá.

Olomouc se natrápila s Porubou

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba 30:28 (15:17) | 15. 11. 2023
Nejvíce branek:
Machačová 8, Jansová 5, Daňková 4 – Demlová 6, Ka. Rajová 4, Kalyhina 4
Rozhodčí: Jiří Opava – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 7/6 – 7/6
Vyloučení: 2:6
Diváci: 220

Zlomové momenty: Když Hanačky prohrávaly po dvaceti minutách hry o osm branek, nakonec mohly být rády za dvoubrankové manko v poločasové přestávce. Do druhé půle nastoupila Olomouc v úplně jiném světle. Rychle vyrovnala a ujala se dvoubrankového vedení, které nakonec zvládla udržet až do závěrečné sirény.

Zajímavost zápasu: Oba týmy se ve vyrovnaném závěru nedokázaly prosazovat. Za posledních šest minut hry padly pouze čtyři branky.

Nejlepší střelkyně: Domácí Monice Machačové se zadařilo s osmi góly, Michaela Demlová na straně hostí pálila přesně šestkrát.

Co výsledek znamená: Zatímco Olomouc se s devíti body posunula blíže ke středu tabulky, Poruba zůstává předposlední.

Kynžvart přemohl Zlín

Házená Kynžvart – Handball club Zlín 26:23 (13:12) | 15. 11. 2023
Nejvíce branek:
Dresslerová 6, K. Königová 4, Patrnčiáková 3 – Polomíková 6, Štipčáková 4, Šimková 4
Rozhodčí: Josef Čapek – Lukáš Veselý
Sedmimetrové hody: 0 – 2/2
Vyloučení: 4:2
Diváci: 200

Zlomové momenty: Duel byl nesmírně vyrovnaný až do 49. minuty, kdy domácí hráčky rozhodly šesti brankami v řadě. Zlín se sice snažil odpovědět, ale manko nedokázal před vypršením hrací doby stáhnout.

Zajímavost zápasu: Zlín sice dokázal svého soupeře porazit v lednu letošního roku, od té doby ale třikrát slavily hráčky Kynžvartu.

Nejlepší střelkyně: Katka Dresslerová na domácí palubovce vstřelila šest branek, stejný počet tref zaznamenala také Lucie Polomíková za Zlín.

Co výsledek znamená: Kynžvart navázal na víkendový úspěch v Evropě a dotáhl se s patnácti body na Most, zatímco Zlín končí po podzimní části desátý.

Hodonín předvedl sympatický výkon, na body ale myslet nemohl

HK Hodonín – DHC Slavia Praha 25:34 (12:15) | 18. 11. 2023
Nejvíce branek:
Kalinová 12, Vasyliaka 3, Drexlerová 3 – Míšová 8, Holeňáková 7, Holečková 5, Švihnosová 5
Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová
Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3
Vyloučení: 2:1
Diváci: 210

Zlomové momenty: Hodonín do utkání vstoupil skvěle a dostal se do vedení 3:0, osm minut své soupeřky prakticky k ničemu nepustil. Daniel Čurda proto sáhl k oddechovému času, po němž se Slavia vrátila do hry a v 16. minutě překlopila vedení na svou stranu. Do poločasu však byly domácí hráčky stále na dostřel. Osud utkání rozhodla poslední čtvrtina zápasu, kdy Pražanky přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a zvyšovaly své vedení až na konečných 34:25.

Zajímavost zápasu: Slavia porazila Hodonín v MOL Lize posedmé v řadě. Celkově s tímto soupeřem hrála soutěžní duel devětkrát a osmkrát z toho zvítězila.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce se v zakončení dařilo Nikole Kalinové, která nasázela dvojciferný počet branek. Z dvanácti gólů zaznamenala šest ze sedmičky.   

Co výsledek znamená: Slavia se díky výhře nejen udržela na třetí pozici, ale taktéž si vytvořila před čtvrtým Mostem dvoubodový náskok. Hodonín zůstává poslední s jednou výhrou na kontě.


FOTO: Pavel Vavroušek

Výsledky 11. kola MOL ligy:
Iuventa Michalovce – Sokol Písek 35:24 (17:12)
DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda 30:30 (14:14)
HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň 28:27 (13:14)
DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba 30:28 (15:17)
Házená Kynžvart – Handball club Zlín 26:23 (13:12)
HK Hodonín – DHC Slavia Praha 25:34 (12:15)