MOL Liga: Michalovce ukončily domácí neporazitelnost Kynžvartu, Most zvládl o víkendu obě utkání

08/01/2022 | soutěže
Pět utkání bylo v plánu sobotního programu 13. kola MOL Ligy. Ve šlágru víkendu udolaly Michalovce Kynžvart a pokračují soutěží bez porážky, Zlín předvedl obrat s Porubou a bodově se na ni dotáhl, Slavia zase nestačila na slovenskou Šalu. Most uspěl v obou víkendových utkáních, porazil jak Hodonín, tak Stupavu.

DHC PLZEŇ – KPR RUCH CHORZÓW 31 : 22 (15:11) | 8. 1. 2021

Západočešky odstartovaly kalendářní rok 2022 duelem s polským Chorzówem a chtěly si vytvořit rezervu před šestým Pískem, který bude dohrávat 13. kolo s olomouckou ZOROU až uprostřed příštího týdne. Favorit nezaváhal, zkraje utkání ho však polský protivník trápil. Krok držel až do desáté minuty, v níž Plzeň odskočila do tříbrankového náskoku zásluhou Lindy a Veroniky Galuškové.

Pohodlný odstup si domácí hráčky udržovaly i díky nabuzení time-outem, ačkoliv Chorzów dokázal skóre udržovat v blízkosti třígólové ztráty, na konci úvodní půle se podařilo Pavlíně Láskové zvýšit na 15:11. Stejná hráčka obdržela záhy dvouminutový trest, polský protivník ale přesilovku nevyužil.

V úvodních deseti minutách druhé půli Plzeň odskočila na rozdíl sedmi branek, který už Chorzów nedokázal umazat. Díky třem trefám Klaudie Grabińské v krátkém časovém sledu se sice dostal na chvíli opět na dostřel, nicméně favoritky další komplikace nepřipustily. Andrea Vlachová nastřílela v poslední desetiminutovce tři branky a i díky tomu Západočešky zvítězily 31:22.

Rozhodčí: Halada Petr, Kosmák Jan

HÁZENÁ KYNŽVART – MŠK IUVENTA MICHALOVCE 18 : 23 (9:11) | 8. 1. 2021

Šlágr, souboj neporaženého na domácí půdě s neporaženým v celé dosavadní fázi sezony. Souboj Kynžvartu s Michalovcemi sliboval napínavou házenkářskou bitvu a na palubovce tomu nebylo jinak. Hostující hráčky do duelu vstoupily lépe, zkraje deváté minuty se dostaly do náskoku 5:2, vybudované vedení sice Kynžvart postupně smazal, ale první půli zakončily třemi slepenými brankami Michalovce.

„Měli jsme nepovedený vstup do utkání, za kterým následoval dobrý úsek hry, kdy jsme dokázali vyvinout tlak na soupeře v obranné činnosti. Jen se nám nedařilo zabezpečovat hru s pivoty, kde skřípala spolupráce. Jinak byla obrana velmi dobrá. Podařilo se nám získat několik míčů, ale neproměňovali jsme mnoho dohrávek. Ukázalo se, že pokud jsme hráli s čistou hlavou, byli jsme schopní vystupňovat naši hru," komentoval po zápase domácí trenér Peter Sabadka.

Také druhá půle přinesla přetahovanou, v ní už ale celou dobu tahaly za delší konec slovenské hráčky a duel nakonec dotáhly do vítězného konce. „Naše děvčata musela zvládnout mnoho soubojů, docházelo k úbytku našich sil, naopak soupeř ukázal svou kvalitu. Dominoval střelbou ze střední a větší vzdálenosti. Celkově hodnotím zápas pozitivně, děvčata odvedla kvalitní práci, ale bohužel se v našem týmu nenašel rozdílový hráč, který by proměňoval důležitou střelbu,“ pokračoval kynžvartský kouč. Nejlepší střelkyní domácích byla se čtyřmi brankami Annamaria Patrnčiaková, na druhé straně se hned sedmkrát prosadila Bibiana Štefaniková. Nováček MOL Ligy vůbec poprvé v sezoně ztratil na domácím hřišti.

Rozhodčí: Šlezinger David, Špunar Jiří

HK HODONÍN – DHK BANÍK MOST 18 : 39 (8:19) | 8. 1. 2021

Naopak jednoznačný průběh mělo utkání Hodonína s Mostem. Hostující hráčky vlétly do duelu jako uragán a v polovině šesté minuty vedly už 4:0. Čtyřbrankový rozdíl platil také zkraje druhé třetiny úvodní půle, následně ale během tří minut vstřelil Most čtyři góly zásluhou dvou tref Adély Stříškové a přesných ran Barbory Kroftové s Petrou Maňákovou. Poslední zmiňovaná zároveň uzavřela úvodní poločas dvěma brankami v řadě, na světelné tabuli svítilo skóre 19:8.

Most nepolevoval ve své útočné smršti ani po pauze. Ve druhé půli přidal do hodonínské sítě dalších dvacet branek, celkem osmkrát se trefila Adéla Pazderová, sedm gólů posbírala reprezentantka Charlotte Cholevová. Nejproduktivnější domácí hráčkou byla s pěti přesnými ranami Bára Krejčíková.

Rozhodčí: Králíček Jiří, Letev Milan

HK SLOVAN DUSLO ŠALA – DHC SLAVIA PRAHA 31 : 24 (13:11) | 8. 1. 2021

Utkání dvou celků z prostřední části tabulky slibovalo napínavou bitvu. V první čtvrtině viděli diváci vyrovnané skóre, před koncem poloviny si ovšem slovenský celek dokázal vypracovat menší náskok. Po neproměněném sedmimetrovém hodu Slavie v samotném závěru úvodní půle bylo skóre 13:11 pro Šalu.

Domácí hráčky měly také úspěšnější vstup do druhé půle, když si dokázaly náskok postupně navyšovat až na čtyřbrankové vedení. Slavia sice snížila na rozdíl jediné trefy, Slovan však opět odskočil a následně už jen vedení postupně navyšoval. Slovenský celek porazil Pražanky 31:24. Nejproduktivnější hráčkou domácích byla Katarína Pócsiková se šesti brankami, stejný počet gólů zaznamenala také Adriana Míšová na druhé straně.

Rozhodčí: Haščík Peter, Oťapka Zbislav

DHC SOKOL PORUBA – HANDBALL PSG ZLÍN 20:22 (11:8) | 8. 1. 2021

Do utkání vstoupily lépe zlínské házenkářky, které se zásluhou Moniky Kříčkové, Michaely Sekulové a Veroniky Štipčákové dostaly do tříbrankového vedení. Sokol dokázal ztrátu dohnat v deváté minutě, po třech brankách Michaely Konečné bylo skóre 4:4. Eliška Desortová vzápětí poslala Porubu do vedení.

Ačkoliv se PSG dotáhlo na soupeře ve 21. minutě (8:8), první poločas lépe zakončily právě porubské házenkářky. Ivana Salašová a Desortová vybojovaly svému týmu tříbrankový náskok. Druhou půli ale odstartoval lépe Zlín. Ve 44. minutě se dostal zpět do vedení zásluhou Michaely Sekulové a až do konce duelu lepší výchozí pozici nepustil.

V rozmezí 47. a 50. minuty nasázelo PSG pět branek bez odpovědi soupeře, i tak však porubské házenkářky ještě o body zabojovaly. V samotném závěru smazaly náskok soupeře po čtyřech brankách na 20:22, na další trefu už však nezbyl čas. Zlín se díky výhře v tabulce bodově dotáhl právě na Porubu, oba celky mají na kontě osm bodů.

Rozhodčí: Kichner Petr, Vacula Michal

DOHRÁVKA 11. KOLA: AHT HK TATRAN STUPAVA – DHK BANÍK MOST 14 : 40 (9:19) | 9. 1. 2021

Mostecké házenkářky sehrály ligové utkání i v neděli, kdy se představily na půdě slovenské Stupavy v rámci dohrávky 11. kola. Papírový favorit nenechal už od samého začátku nikoho z diváků na pochybách, že si plánuje odvézt oba body. Z jednoznačné převahy vytěžil po první půli vedení o deset branek, to navíc navýšil po přestávce.

Jednostranný druhý poločas skončil výsledkem 21:5 pro Baník! Mostecké házenkářky nasázely za oba víkendové duely dohromady 79 branek a posunuly se na první příčku tabulky. Druhé Michalovce ovšem dosud odehrály o zápas méně a ztrácí pouhý bod.

Rozhodčí: Balogh Gábor, Klimko Patrik