Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Do 12. kola nastoupí v sobotu zbylé čtyři české týmy, šlágr bude k vidění v Mostě

18/11/2021
Ve středu se diváci těšili z bojů ve středu tabulky, o víkendu čekají poslední ligové souboje také na týmy z opačných konců tabulky. Most na své palubovce přivítá v přímé bitvě o druhé místo Lázně Kynžvart. Vylepšit svoji pozici a bodový stav pak může Hodonín a Zlín. Hráčky z Baťova města hrají doma s Šaľou, jihomoravské házenkářky pak můžou v případě vítězství na palubovce Chorzówa svého soupeře v tabulce předskočit. Utkání Davida s Goliášem, tedy slovenský souboj prvních Michalovců s poslední Stupavou, se bude dohrávat v polovině prosince.
Do 12. kola nastoupí v sobotu zbylé čtyři české týmy, šlágr bude k vidění v Mostě

MOL liga – 12. kolo

So 20. 11. 2021 13:00 KPR RUCH CHORZÓW – HK HODONÍN

So 20. 11. 2021 14:00 HANDBALL PSG ZLÍN – HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

So 20. 11. 2021 17:30 DHK BANÍK MOST – LÁZNĚ KYNŽVART

So 18. 12. 2021 17:30 MŠK IUVENTA MICHALOVCE – AHT HC TATRAN STUPAVA

 

Chorzów se vrací na svoji palubovku poté, co nedokázal ani v jednom ze tří utkání hraném na české půdě získat ani bod. Po jedenácti zápasech ve své premiérové interligové sezóně je tak polský celek na jedenáctém místě s pěti body. O bod méně má Hodonín, který bude chtít na hřišti soupeře bojovat o vítězství. Oba týmy od sebe dělí v tabulce pouze jeden bod a případná výhra by dostala jihomoravský celek před nováčka soutěže. Motivace výběru Antonína Střelce chybět nebude, hlavní trenér týmy navíc bude mít k dispozici kompletní kádr.

„Jsme nyní kompletní, nebude nám chybět ani Klaudia Cygan. Věřím, že na hřišti necháme vše, jedeme do Chorzówa s nadějí velké bitvy o body. Potřebovali bychom je, víme ale, že náš soupeř je na tom stejně,“ říká před zápasem trenér Střelec.

Body navíc by se určitě hodily také házenkářkám Zlína. Také ony mají na svém kontě pouze čtyři a pohybují se na nejspodnějších patrech tabulky MOL ligy. Ve 12. kole se tak pokusí porazit na domácí palubovce Duslo Šaľa, slovenský tým nacházející se na 9. místě. Vzájemná bilance z předchozích let mluví jasně pro hosty, zlínské házenkářky ale dokázaly v posledních kolech přivézt bod z těžkých utkání v Olomouci a Písku.

Největší pozornost přitahuje utkání na severu Čech. Na palubovku Baníku Most přijedou Lázně Kynžvart. Nováček MOL ligy nastupuje proti mistrovi České republiky v přímém souboji o druhé místo v tabulce a o pozici nejlepšího českého celku po podzimní části! Pro velkou řadu kynžvartských hráček se bude navíc jednat o krátký návrat, v seniorských či mládežnických kategoriích hrála za Most Veronika Dvořáková, Barbora Tesařová, Nikola Švihnosová, Adéla Srpová, Kristýna Königová a Martina Weisenbilderová, která s Mostem vyhrála před svým přestupem do Švédska EHF Challenge Cup. Zkušenosti s mosteckou házenou má také současný lodivod Kynžvartu Peter Sabadka, jenž vedl dorostenecké celky Černých Andělů.

„S Veronikou Dvořákovou jsme do Mostu přišly ještě jako mladší dorostenky, pak jsme společně hrály ve starším dorostu a v ženách, společně jsme si zahrály i Ligu mistrů,“ vzpomíná mostecká Veronika Mikulášková, svůj postřeh přidala také Adéla Stříšková. „Těším se na sobotu, bude to výjimečný zápas, nejen proto, že jsme s řadou holek společně hrávaly, ale také protože na lavičce soupeře bude stát trenér, který nás trénoval. Myslím, že to bude určitě zajímavý a napínavý souboj, který se divákům bude líbit.“

„To, že jdeme hrát o podzimního mistra s aktuálním českým šampionem vnímáme jako satisfakci za velkou práci v letní přípravě a prezentování celého týmu v dosavadních zápasech. Je to pro nás úžasné, povzbuzující a motivující. Realita je taková, že v průběhu tohoto týdne se musíme vypořádat po dvou víkendových zápasech se zdravotními indispozicemi některých hráček, kterými je poznamenán celý náš týdenní mikrocyklus. Tréninkové přípravy se účastnil menší počet hráček než za běžných okolností, což pravděpodobně ovlivní průběh utkání. Chceme se přes to dostat, vypořádat se s tím, bereme to jako holou realitu našich všedních dní. Víme, že soupeř bude na nás velmi dobře připraven, a to včetně svých fanoušků. Jsme poctěni, že náš mostecký tým vnímá už v tomto období za velmi atraktivního soupeře a naše utkání je označováno za šlágr kola. To nás těší.  Most je mistr s výraznými individualitami a ambicí hrát v Evropě, která jim utekla. Kdo by měl budit větší respekt, než Most?“ těší se na utkání proti svému bývalému celku trenér Kynžvartu Peter Sabadka.