Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Most jede na hřiště stoprocentní Dunajské, třetí vítězství v řadě chce také Písek

17/09/2021
3. kolo MOL ligy klepe na dveře, už dnes ho rozehrají Michalovce s polským Chorzówem. První české týmy nastoupí do akce v sobotu odpoledne, Plzeň přivítá Porubu. Na ryze český souboj dojde také v Praze, Slavii bude chtít překvapit nováček z Kynžvartu. Na Olomouc a Most čekají naopak slovenští soupeři, ZORA doma nastoupí proti Šaľe, Baník vyráží odehrát náročný zápas do Dunajské Stredy. O první body bude chtít ve Zlíně zabojovat Hodonín a celý program pak zakončí v neděli Písek.
Most jede na hřiště stoprocentní Dunajské, třetí vítězství v řadě chce také Písek

 

MOL liga - 3. kolo

pá 17. 9. 17:30 MŠK IUVENTA MICHALOVCE - KPR RUCH CHORZÓW

so 18. 9. 15:00 DHC PLZEŇ - DHC SOKOL PORUBA

so 18. 9. 17:00 DHC SLAVIA PRAHA - HÁZENÁ KYNŽVART

so 18. 9. 17:30 DHK ZORA OLOMOUC - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

so 18. 9. 18:00 HC DAC DUNAJSKÁ STREDA - DHK BANÍK MOST

so 18. 9. 18:00 HANDBALL PSG ZLÍN - HK HODONÍN

ne 19. 9. 15:00 SOKOL PÍSEK - AHT HC TATRAN STUPAVA

 

Michalovce se po úspěšném vystoupení v Mostě vrací domů, už dnes se utkají proti Chorzówu. O favoritovi utkání není nejmenších pochybností, slovenský mistr by podle papírových předpokladů neměl mít s nováčkem letošního ročníku velké starosti.

Další utkání by ale tak jednoznačné být nemělo. V sobotu ve tři odpoledne nastupuje Poruba v hale 31. ZŠ v Plzni. V loňské sezóně si ostravský celek poradil se svým soupeřem v obou zápasech, tentokrát by se mohlo jednat o mnohem vyrovnanější podívanou. Plzeň na domácí palubovce porazila rozdílem třídy Olomouc, následně si přivezla bod ze slovenské Šaľy. Také Poruba vstoupila do nové sezóny úspěšně, po vítězství nad Slavií ale přišla ztráta na domácím hřišti, oba body si odvezl Písek. Prohru budou chtít hráčky vedené Alešem Trojkou napravit, na své palubovce ale plzeňské DHC nebude chtít rozdávat body zadarmo.

„V sobotu nás čeká velmi houževnatý soupeř z Poruby. Mají poměrně vyspělý tým se zkušenými hráčkami, na jejichž kvalitu se musíme připravit,“ přiznává trenér Richard Řezáč. „Nečeká nás vůbec jednoduché utkání, přestože naše výsledky jsou zatím velice příznivé. Oba naše předchozí zápasy měly společného jmenovatele, a tím byl kolektivní duch, takže z toho musíme vycházet a soustředit se na výkon jak v obraně, tak v útoku. Pak můžeme odehrát velmi vyrovnanou partii.“

„Plzeň je soupeř, který dokáže potrápit, posílili o Galuškovou, ale když na ně vlítneme se stejnou chutí a bojovností vyhrávat, jako to bylo na Slávii, budou dva body naše! Musíme tomu věřit a takticky se na ně dobře připravit,“ řekla hráčka Poruby Adéla Hřebejková.

Pražská Slavie se v uplynulém týdnu připravovala na utkání s Lázněmi Kynžvart. Nováček soutěže už v Dunajské Stredě zanechal dobrý dojem, na který navázal na domácí palubovce. Po infarktovém závěru vybojovaly domácí hráčky na úkor Zlína historicky první body v nejvyšší ženské soutěži. A bojovat o další budou chtít znovu také na Slavii, se kterou uhrály v letní přípravě velmi optimistické výsledky. Ostré utkání bude přeci jen ale o něčem jiném a Pražanky určitě nechtějí zopakovat nevydařené domácí vystoupení z prvního kola. V zádech mají stříbrné medailistky z minulého ročníku vysoké vítězství ze slovenské Stupavy, před vlastními tribunami budou chtít na tento triumf navázat. Získá některý z týmů druhé ligové vítězství, nebo si týmy body snad rozdělí?

„Chtěli bychom hrát na Slavii tak jako v samotném závěru prvního domácího utkání. I vzhledem k tomu, že to bude pro nás nesmírně náročné s ohledem na naše zdravotní absence. Přejeme si, aby naše zkušenost z přípravy byla přenesená i na horkou půdu vicemistra ČR, jehož síly jsme si dobře vědomi. Uvidíme, na kolik toho budeme schopni. Záleží i na tom, jak nás bude omezovat strach, nerozvážnost nebo nováčkovská daň, které nás v určitých momentech prvních dvou zápasů provázela,“ motivuje své svěřenkyně trenér Kynžvartu, Peter Sabadka.

 

 

Na první vítězství čeká ZORA Olomouc a ani ve třetím kole na ni nečeká jednoduchý soupeř. Ačkoliv Duslo Šaľa má rovněž v kolonce vítězství nulu, musí s ní domácí celek počítat. Hanačky musí hodit za hlavu předešlé neúspěchy, pomoci by mohla také domácí palubovka, na které nastoupí v letošní interligové sezóně poprvé a na které před několika týdny ovládly Pohár Míru, mimo jiné i díky vítězství právě nad slovenskou Šaľou. Olomouc by si nerada nechala ujet vlak a podle hesla „do třetice všeho dobrého“ by ráda brala první vítězství v aktuálním ročníku.

 

 

Těžká zkouška je rovněž před mosteckým Baníkem, obhájkyně titulu jednou do Dunajské Stredy. Slovenský vicemistr byl v loňské sezóně spolu s Michalovcemi jediným týmem, který dokázal Černé Anděly obrat o oba body, výhru ale oslavily hráčky Dunajské v mostecké hale. Odvetu na Slovensku už zvládly lépe hráčky ze severu Čech a pro vítězství si pojedou i v sobotu. Další bodová ztráta by totiž v úvodu soutěže byla pro tým, který pomýšlí jen na titul, velkou komplikací. Na fanoušky obou týmů čeká nejspíše velké drama, ve prospěch domácích mluví jak vlastní palubovka, na které nastoupí v této sezóně počtvrté v řadě, tak i výsledky. Most bude přeci jen ale oproti dosavadním vyzyvatelům náročnější protivník, který navíc bude chtít napravit porážku z posledního kola.

„Je to další velmi kvalitní soupeř a myslím, že je dobře, že nás po Michalovcích čeká hned další náročný protivník. Dva těžké zápasy za sebou jsou zároveň i dobrá průprava na Evropskou ligu, právě v těchto střetnutích se nejvíc ukáže, na čem musíme zapracovat a co zlepšit. Hodně pracujeme s videem, a to jak ze zápasů, tak z tréninků, abychom se dokázali ze svých chyb poučit a svou hru vylepšit,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Adrian Struzik. „V týmu teď panuje taková zdravá naštvanost, protože hráčky cítí, že zápas s Michalovcemi jsme mohli vyhrát a chtěly by si spravit chuť v zápase s Dunajskou Stredou. O soupeři toho tentokrát už víme podstatně víc, budeme na něj dobře připraveni, trénujeme velmi intenzivně a chceme znovu předvádět naší rychlou, pohlednou házenou,“ uzavřel trenér.

Sobotní program uzavře střetnutí českých týmů. Zlín, který v minulém kole těšně padl v Kynžvartu, na své palubovce hostí Hodonín. Jak již hodonínský lodivod Antonín Střelec avizoval, po náročných zápasech na Slovensku by chtěl se svým týmem právě zde konečně zaútočit na body. Stejné plány má ale také domácí tým, který si vítěznou radost užil hned na úvod soutěže. Ačkoliv plní Zlín před zápasem roli favorita, neponechal nic náhodě a jak klub uvádí na svých stránkách, celý týden se na střetnutí pečlivě připravoval.

„Zápas s Hodonínem bude pro nás těžkou zkouškou po tak vypjatém zápase v Kynžvartu, který pro nás bohužel nedopadl podle očekávání. Každá z nás na ploše nechala všechno. Já doufám, že půjdeme do zápasu se stejným odhodláním, jako do minulého. Vzaly jsme si z toho poučení a teď jsme připraveny posbírat další body. Pokusíme se do zápasu s Hodonínem šlápnout už od začátku. Soupeře nesmíme podcenit a chceme hrát zodpovědně až do konce,“ motivuje svůj tým před utkáním brankářka Iveta Blažková.

„Je to hodně otevřené utkání, takové malé derby, ve kterém chceme zlomit prokletí utkání se Zlínem, kdy jsme několikrát sahali po vítězství. Tyto zápasy jsme ale nedotáhli do konce. V týmu panuje dobrá nálada, udělali jsme v přípravě maximum, abychom konečně odjeli ze Zlína s bodovou nadílkou…“ hlásí odhodlaně také trenér hostů, Antonín Střelec.

Třetí kolo MOL ligy se dohrává v neděli. Sokol Písek zve své fanoušky na druhé domácí utkání, ve kterém nastoupí proti slovenskému debutantovi, Tatranu Stupava. Písek zažívá vydařený vstup do sezóny, čímž navázal na závěr loňského ročníku. V loňském play-out totiž Písek ztratil jediný bod v šesti zápasech, letos je po dvou utkáních jediným českým stoprocentním týmem. Vítěznou šňůru mohou Sokolky natáhnout právě na úkor Stupavy, která na první body zatím čeká. Svého soupeře ale domácí tým nehodlá podcenit, každý ztracený bod by mohl v letošním ročníku, který slibuje opravdu vyrovnaný průběh, mohl hrát roli.

„Čeká nás utkání s nováčkem soupeře. Těch informací nemáme zas tolik, nevíme tedy přesně, co od soupeře očekávat. Osobně si myslím, že k nám přijede mladý tým, který se bude chtít v každém zápase zlepšovat a ukázat se. Doufám, že k tomu holky přistoupí zodpovědně protože soutěž bude letos vyrovnaná a každý bod může hrát velkou roli. V domácím prostředí chceme podat co nejlepší výkon a navázat na předchozí vítězství. Doufám, že dokážeme udržet koncentraci po celých 60 minut,“ upozorňuje trenérka Písku, Kateřina Hromádková.