Šesté kolo MOL ligy kompletně dohráno, Kynžvart porazil Olomouc, vyhrála také Poruba

17/10/2021
O víkendu se dohrávaly poslední tři duely 6. kola nejvyšší soutěže žen. Slovenský souboj ovládla už v pátek Šaľa, která nedovolila překvapení a jasně vyhrála na palubovce Stupavy. Také v sobotu se hrálo pouze jedno utkání, Kynžvart nastoupil proti Olomouci a udržel domácí vítěznou bilanci. Program šestého kola uzavřela v neděli Poruba, která po čtyřech zápasech vyhrála, v divoké přestřelce porazila Chorzów.

AHT HC TATRAN STUPAVA – HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 14 : 39 (4:20) | 15. 10. 2021

Střetnutí dvou slovenských celků mělo jasného favorita, Stupava jako jediný celek v MOL lize stále čeká na body, naopak Šaľa se po pomalejším začátku začíná dostávat do formy. To se na výsledku jasně projevilo, už v prvním poločase se dostaly hostující hráčky do výrazného náskoku, který ve druhém poločase ještě narostl. Házenkářky Šaľy tak zvítězily již potřetí v řadě a zároveň se dostaly do první poloviny tabulky.

Rozhodčí: Oťapka Zbislav, Haščíková Rebeka

HÁZENÁ KYNŽVART – DHK ZORA OLOMOUC 36 : 29 (15:15) | 16. 10. 2021

Jediný český souboj se o víkendu hrál v Lázních Kynžvart. Na palubovku ambiciózního nováčka přijela Olomouc. Oba celky vstoupily do aktuálního ročníku porážkou, v dalších zápasech už ale body pravidelně sbíraly. Před reprezentační přestávkou Olomouc jasně deklasovala Stupavu, naopak Kynžvart prohrál v západočeském derby s Plzní. Neúspěch ale odčinily hráčky Kynžvartu právě s Olomoucí, kterou porazily o šest gólů.

Do sestavy ZORY se vrátila Magda Kašpárková, která vstřelila hned také první gól zápasu. V šesté minutě vedly hostující hráčky už o dva góly, Denisa Krajčovičová zvyšovala na 3:1. Kynžvart skóre záhy otočil, Veronika Dvořáková zvyšovala na 5:3. Olomouc opakovaně snížila na rozdíl jedné branky, vyrovnat se jí ale nedařilo. Naopak, poprvé v zápase vedly domácí házenkářky v sedmnácté minutě, Annamaria Patrnčiaková zvyšovala na 9:6, později na 11:8. Poslední desetiminutovka prvního poločasu ale patřila hostům, dvakrát se trefila Tereza Kubáčková a Klára Sovová, po nich poslala po delší době do vedení Olomouc Denisa Krajčovičová. Ještě do poločasu vyrovnala Barbora Tesařová, do šaten se tak šlo za stavu 15:15. Do druhé půle Kynžvart doslova vletěl. Martina Weisenbilderová zvyšovala po šesti minutách ze sedmimetrového hodu na 20:16, Katka Dresslerová ve dvaačtyřicáté minutě na 24:17. Poté se hra chvíli vyrovnala, skóre korigovaly Iva Závišková a Klára Sovová. Při chuti zůstávala Veronika Dvořáková i Martina Weisenbilderová, která opět navýšily rozdíl ve skóre, Annamaria Patrnčiaková pak upravila už na 32:22. Hanačky už stihly jen snížit, vítězství Kynžvartu ale nijak neohrozily. Hala ve Slavkovském lese zůstala i napotřetí nepokořena.

„Jsme rádi, že prezentujeme hrou, se kterou dosahujeme vítězství, která nejsou náhodná. V prvním poločase jsme neměli takovou údernost, v obraně jsme byli nedůslední. O poločasu jsem byl v kabině velmi nespokojený, neplnili jsme taktické pokyny a hráčky jsem nabádal ke zlepšení herního projevu. V 2. poločase jsme vylepšili všechny aspekty. Myslím si, že to několikabrankové vítězství jsme ještě mohli navýšit. Divákům jsme poskytli i atraktivní hru 7:6,“ přiblížil utkání ze svého pohledu Peter Sabadka, trenér Lázní Kynžvart.

„Nejdřív musím soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme do zápasu vstoupili trochu vlažně s tím, že jsme se na konci 1. půle zvedli, kdy jsme prohrávali 4 brankovým mankem. Dokázali jsme první půli nakonec srovnat, považuji to za dílčí úspěch a do druhé půle jsme mohli jít znovu od začátku 0:0. Bohužel vůbec nám nevyšel začátek druhé půle, kdy jsme během 10 minut byli 3x vyloučeni a soupeř toho využil k vytvoření pětibrankového náskoku. Ten si udržoval celý 2. poločas a dále navyšoval. Dostali jsme velmi mnoho branek, přestala nám fungovat obrana a i brankářky neměly svůj den. Myslím si, že se hrála se bojovná házená. V Kynžvartu se bude vyhrávat těžko, mají velmi dobře postavený tým, zejména základních 8 hráček,“ ocenil sílu nováčka trenér ZORY Olomouc Libor Malínek.

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

KPR RUCH CHORZÓW – DHC SOKOL PORUBA 32 : 34 (15:16) | 17. 10. 2021

Konečně to vyšlo! Poruba dosáhla na tolik toužené vítězství, v neděli večer porazila Ruch Chorzów. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ani jeden tým se téměř nedostal do více jak dvoubrankového vedení. O dvou bodech ve svůj prospěch rozhodly hostující hráčky až v závěrečných minutách.

Do vedení šly jako první házenkářky Poruby, v deváté minutě pak platil vyrovnaný stav 4:4. Nejvýraznější vedení v celém zápase si vypracovaly Sokolky mezi desátou a patnáctou minutou, na 6:4 zvyšovala Anežka Farářová, Hana Maiwaelderová pak na 9:5. Ačkoliv se Chorzów nedostal po celý první poločas do vedení, náskok Porubě nevydržel a do kabin šly hostující hráčky pouze s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas byl až do poslední minuty bojem o každý gól, oba celky se střídaly o to, komu bude patřit nejtěsnější možné vedení. Ostrými pálila Silvie Polášková, která se v zápase prosadila hned desetkrát. V posledních minutách Poruba odskočila na dva, později na tři góly, Adéla Hřebejková zastavila střelu ze sedmimetrového hodu a se závěrečným hvizdem mohla propuknou radost. Čtyři zápasy bez bodu jsou minulostí, Poruba bere své druhé dva body v této sezóně.

Rozhodčí: Papaj Patrik, Nagy Maroš