Olomouc obrala o bod lídra z Michalovců! Vítězství slaví i Slavia, na Slovensku byly úspěšnější české celky

03/11/2021
Velké překvapení se urodilo v Olomouci. Hanačky na domácí palubovce především ve druhém poločase trápily dosud stoprocentní Michalovce a nakonec z utkání vyšly s jedním bodem. Body se dělily také v Písku, kde hrál Zlín. Na domácím hřišti vyhrály Slavia a Poruba, naopak, i přes dobrý výkon v úvodní třicetiminutovce zůstalo bodově naprázdno plzeňské DHC. Ze Slovenska se vrací se dvěma body Most i Kynžvart.

DHC SLAVIA PRAHA – KPR RUCH CHORZÓW 37 : 29 (22:14) | 3.11.2021

Bohatý středeční program otevřelo utkání mezi Slavií a polským Chorzówem. Slavia chtěla navázat na své předchozí vítězství a povedlo se jí to. Už v poločase vedla o osm gólů a stejným rozdílem nakonec také celé utkání skončilo.

První slovo patřilo hráčkám hostujícího týmu, Grabińska a Stokowiec dostaly Chorzów do vedení 2:0. Tvrdá odpověď Slávistek přišla mezi čtvrtou a desátou minutou, Andriana Míšová vyrovnávala na 4:4, do vedení dostala poprvé v zápase domácí Magdalena Svobodová a Andriana Míšová zvyšovala už na 8:4. Rozjeté Pražanky nezastavil ani oddychový čas hostů, čtvrtý gól Veroniky Durankové znamenal vedení 12:6, dva góly v řadě vstřelila Vendula Fryčáková a na 15:7 upravila vedení Slavie Adriana Míšová. Na góly bohatý první poločas ukončila Marcelina Polańska, svým gólem snížila ztrátu svého týmu na osm branek. Také ve druhém poločase padly první góly do sítě Slavie, o dva zásahy v řadě se postarala Polina Masalova. Domácí házenkářky ale rychle odpověděly, znovu zvyšovala Magdalena Svobodová a Julie Franková, která ve čtyřicáté minutě dostala svůj tým poprvé do desetibrankového vedení, 27:17. Necelou čtvrthodinu před koncem utkání zvyšovala Anna Jestříbková na 31:21, načež Chorzów přeci jen manko trochu snížil, Natalia Kolonko na začátku závěrečné pětiminutovky svým gólem upravila skóre na 33:27. Definitivní K.O. přišlo z ruky Natálie Motejlové, která během minuty a půl vstřelila tři góly a podílela se tak na konečném jasném vítězství domácího týmu.

Rozhodčí: Kavulič Radoslav, Pavlát Dalibor

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – DHK BANÍK MOST 22 : 31 (13:13) | 3.11.2021

Cestu na utkání zkomplikovala Černým Andělům závada na autobuse. Utkání tak muselo být posunuté o třicet minut, hrát se ale nakonec přeci jen začalo. První poločas skončil remízou, ve druhém dějství ale jasně zápas ovládly mostecké házenkářky, které jsou po devátém kole už jen pouze jeden bod za Michalovcemi.

Šaľa šla do vedení 2:0 a dvoubrankové vedení udržovaly domácí házenkářky až do desáté minuty. Za stavu 6:4 snížila Lucia Mikulčík, Tereza Eksteinová vyrovnala a znovu Mikulčík poprvé otáčela ve prospěch Mostu. Hned záhy si vzala Šaľa nejtěsnější vedení zpět, na 8:7 upravila skóre Ušiaková. O více než dva góly ale domácí házenkářky během celého prvního poločasu nevedly. Po třiceti minutách tak platil stav 13:13. Druhý poločas už byl ale výhradně v režii hostujících házenkářek, přesněji řečeno závěrečných dvacet minut. Úvod druhého dějství totiž ještě nabídl domácím divákům vyrovnaný souboj, Baník stále dotahoval jednobrankové manko. Ve čtyřicáté minutě vyrovnala Iveta Korešová na 18:18 a odstartovala šňůru devíti gólů, které rozhodly o vítězi zápasu. Katarína Kostelná zvýšila na 20:18, Iveta Korešová na 22:18 a v osmačtyřicáté minutě Petra Maňáková na 26:18. Šaľa už jen snižovala, ve výrazném vedení držela Černé Anděly Adéla Stříšková. Utkání ukončila Barbora Kroftová, Baník Most se domů vrací se dvěma body a zůstává díky zaváhání Michalovců jediným celkem, který na palubovkách soupeře neztratil ani bod.

Rozhodčí: Baďura Michal, Ondogrecula Jaroslav

DHK ZORA OLOMOUC – MŠK IUVENTA MICHALOVCE 25 : 25 (11:13) | 3.11.2021

První zaváhání slovenského mistra! Deset soutěžních zápasů bez ztráty bodu odehrály Michalovce, než poprvé ztratily alespoň jeden bod. Senzační remízu na své palubovce uhrála Olomouc, která navíc nebyla díky skvělému výkonu ve druhém poločase daleko od vítězství. Remíza a z toho plynoucí bod se proti dosud stoprocentnímu celku ale určitě počítá.

Na úvodní gól Natálie Kuxové odpověděly Michalovce třemi zásahy v řadě, Patrícia Wollingerová zvýšila na 3:1 a později na 5:3 ve prospěch hostů. Claudia Popovcová ale ve třinácté minutě vyrovnala na 5:5, trefy znamenající vyrovnání zaznamenaly rovněž Magda Kašpárková a Štěpánka Hejlová. V nejvýraznějším vedení za celý první poločas byly hostující házenkářky v pětadvacáté minutě, když na 11:8 zvýšila Ivana Godeč. Po time-outu trenéra Olomouce snížily Klára Kubálková a Anna Možíšová na rozdíl jedné branky, první poločas ukončila ze sedmimetrového hodu hostující Bajčiová. Hanačky začaly po velmi dobrém prvním poločase cítit šanci a také podle toho vstoupily do druhé půle. Klára Kubálková vyrovnala na 13:13, později na 15:15 a ve čtyřicáté minutě proměnila sedmimetrový hod Nikola Jansová. Dvoubrankový náskok zařídila domácímu celku Monika Machačová, po gólu hostující Holejové se dvakrát prosadila Natálie Kuxová a Tereza Kubáčková zvyšovala na 20:16! Nikoleta Trúnková a Vladimíra Bajčiová se podělily rovným dílem o čtyři góly, sedm minut před koncem byly ale stále hráčky Michalovců za svým soupeřem o tři branky. Na 24:20 navíc zvýšila olomoucká Tereza Kubáčková. Poslední minuty nabídly opravdové drama, Michalovce zrychlily svoji hru s cílem smazat svoji ztrátu a zdárného cíle dosáhly v osmapadesáté minutě, kdy na 24:24 vyrovnala Marija Radović a hned poté otočila skóre zpět na stranu hostů Trúnková. Poslední útok ale patřil domácím hráčkám, které v přesilové hře trpělivě dohrály akci až na Terezu Kubáčkovou, která svojí ranou rozhodla o remíze. Domácí tribuny aplausem ve stoje ocenily úžasný výkon a z toho plynoucí výsledek svých oblíbenkyň.

„Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme šedesát minut hrát vyrovnanou partii s Michalovcemi a dokonce se to překlopí ve druhé půli na naši stranu, tak bychom to brali všemi deseti. Na druhé straně bylo dobře, že jsme vyrovnali, asi by bylo hodně nespravedlivé, abychom po takovém výkonu prohráli. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce, všichni na place bojovali i za cenu zdraví,“ byl z výkonu svých svěřenkyň nadšený Libor Malínek.

„Asi bych nejprve pogratuloval domácím k dnešnímu výkonu v utkání a řekl bych, že kdybychom vyhráli, tak bychom si to rozhodně nezasloužili. V rámci tohoto zápasu jsem se nebyli schopni se odtrhnout. Ve druhém poločase se to pomalu překlopilo na stranu domácích. My jsme se na konci zdvihli a rapidně jsme přidali. Nakonec jsme vedli o gól. Myslím, že zlatý bod,“ souhlasil se spravedlivým výsledkem trenér Michalovců Ján Beňadík.

Rozhodčí: Bubeníček Tomáš, Petruška Tomáš

SOKOL PÍSEK – HANDBALL PSG ZLÍN 32 : 32 (17:13) | 3.11.2021

Zlín přerušil svoji nepříliš pěknou sérii proher a z písecké palubovky odjíždí s jedním bodem. O vedení se až do závěrečných minut přetahovaly oba celky, čtyřiašedesát gólů si ale týmy rozdělily rovným dílem. Písku nepomohlo k vítězství ani šestnáct gólů Terezy Pokorné, která tak předvedla nejlepší individuální střelecký výkon v celém dosavadním průběhu ligy.

Začátek utkání patřil Tereze Pokorné, která se postarala o první čtyři góly svého týmu. Ten čtvrtý upravil skóre na 4:3, načež vyrovnala Michaela Kolářová. Ta se prosadila o pár chvil později znovu, po ní mířila přesně také Natálie Herbočková a Adéla Protivánková, což znamenalo vedení hostů 7:4. Po oddychovém čase vstřelila dva góly Eva Svobodová a v sedmnácté minutě vyrovnávala Tereza Pokorná, hlavní střelecká hvězda domácího týmu dostala Písek znovu do vedení a Michaela Pešková zvýšila na 12:10. V závěrečných minutách první půle se k úspěšnému zakončení dostala také Kristýna Kubišová a Alena Stellnerová, sedmimetrovým hodem ukončila úvodní dějství opět Tereza Pokorná. Do druhého poločasu vstupovaly hostující hráčky se čtyřbrankovým mankem, které ale začaly pomalu mazat. Nejprve snížila Michaela Kolářová na 16:19, poté její jmenovkyně Sekulová na 18:20. Ve třiačtyřicáté minutě dosáhla vyrovnání Kristýna Sedláčková, která navíc posléze otočila stav ve prospěch Zlína. Za stavu 23:24 znova mířily přesně Stellnerová a Pokorná, dva góly vstřelila také Kristýna Kubišová a znovu Alena Stellnerová dokonala skvělou pasáž domácích, po které devět minut před koncem vedl Písek 28:24. Zápas ale ještě nekončil, I přes inkasovanou červenou kartu pro Adélu Protivánkovou snížil Zlín, konkrétně Michaela Kolářová, na 27:28. Třetí dvouminutový trest dostala také Tereza Pokorná, malou chvíli potom, co svým šestnáctým gólem v zápase zvýšila vedení Písku na 30:28! Přesilové hry využil Zlín perfektně a Michaela Sekulová otočila na 30:31. Domácí házenkářky ale dobře rozehraný zápas ztratit určitě nechtěly, Jana Chlupová vyrovnala a Eva Svobodová půl minuty před závěrečným hvizdem upravila skóre na 32:31. V posledních vteřinách padl ještě jeden gól, vstřelila ho Lucie Fleková a díky tomu se oba týmy rozešly s jedním bodem.

„Jsem z toho výsledku trochu rozhořčená, tři čtvrtě zápasu jsme vedly a podle mě jsme i byly lepším týmem. Bohužel, hraje se šedesát minut, ne pouze padesát devět a půl. Je mi tak líto posledního vyrovnávací gólu, který padl i díky naší chybě. Těch ale bylo v průběhu zápasu několik, ta z té poslední minuty je nejvíc vidět, ale nemůžeme se na ní upínat. Můžeme se na to dívat i z toho pohledu, že jsme dvě minuty před zápasem prohrávaly a nakonec to ještě otočily. Doma jsme určitě ztrácet body nechtěly, takže pro nás to je ztráta jednoho bodu. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů a donutí nás to hrát celou dobu, ne bránit výsledek,“ byla po zápase zklamaná Kateřina Hromádková, trenérka Písku.

Rozhodčí: Moravec Lukáš, Tůma Martin

DHC SOKOL PORUBA – HK HODONÍN 30 : 25 (15:11) | 3.11.2021

Čtvrté vítězství pro ostravskou Porubu v této sezóně se urodilo v zápase s Hodonínem. Zlepšenou formu tak potvrdily domácí házenkářky, které vyhrály o pět gólů a opět se trochu přiblížily čelu tabulky. Hodonín naopak zůstává i po devíti zápasech na dvou bodech, druhé vítězství ale bude chtít získat hned v dalším kole na úkor poslední Stupavy.

Hodonín na úvodní góly domácích házenkář odpověděl, ve čtvrté minutě hlásila tabule stav 2:2, v desáté pak 4:3. Následovala ale vynikající pasáž domácích házenkářek, kterou začala Silvie Polášková, následně svými góly donutily Dybalová a Michalíková trenéra hostujícího týmu k oddychovému času. Ani po něm ale nepadaly góly jinam, než do hostující sítě, po zásahu Desortové vstřelila tři góly v řadě Silvie Polášková a po dvaceti minutách platil stav 12:4. Hrozivě vyhlížející první poločas ale dokázaly ještě hostující házenkářky zachránit. Laura Víchová a Petra Jadamíková snížily na 6:12, v závěrečné pětiminutovce první půle si rozdělily pět gólů Bára Krejčíková a Michela Smějová. I díky tomu prohrávaly nakonec házenkářky Hodonína po třiceti minutách jen o čtyři góly. I ve druhém poločase se držela při střelecké chuti Eliška Desortová a Silvie Polášková, která ve čtyřicáté minutě zvýšila na 21:15. Snížení zařídily Nováková a Smějová, Poruba se ale svého vedení nevzdávala. V dvaapadesáté minutě Hodonín snížil manko na tři góly, na 22:25 vstřelila gól Kornelia Malecka. Vítězství si ale domácí házenkářky bezpečně ohlídaly, Hana Maiwaelderová a Eliška Desortová společně zvýšily na 30:23. Na závěrečné dva góly Michaely Smějové „odpověděla“ Poruba dvěma červenými kartami, které už ale na výsledek neměly žádný vliv.

„Trochu nám trvalo, než jsme se dali dohromady. Náš soupeř dnes udělal méně chyb a za ty naše nás trestal. Předvedli jsme sice hezké akce, ale když máme možnost se vrátit do zápasu a pokusit se převrátit nepříznivý stav, dokážeme udělat věci, které nás pak sráží do kolen,“ hodnotil zápas stručně Antonín Střelec.

Rozhodčí: Valášek Mojmír, Vychodil Jaroslav

DHC PLZEŇ – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 24 : 26 (17:12) | 3.11.2021

Plzeň se před vlastní fanoušky vrátila po vysoké prohře v Michalovcích a proti Dunajské Stredě chtěla podat lepší výkon. V prvním poločase se jí to povedlo do puntíku. Třetí tým MOL ligy v poločase porazila o pět branek, v tom druhém ale vstřelila pouze sedm gólů a slovenský celek díky tomu skóre otočil a z Plzně si veze domů dva body.

Veronika Galušková na konci první minuty otevřela gólový účet, na 3:1 zvyšovala Pavlína Kepková. Poté přišla otočka, kterou měly na svědomí Réka a Boglárka Bízik, druhá jmenovaná dostala Dunajskou Stredu poprvé v utkání do vedení gólem na 4:3. V šesté minutě vedly hostující hráčky o dva góly, načež ale nejprve nadvakrát vyrovnala Kepková a Lásková, Hana Formanová pak svým gólem zařídila Plzni dvoubrankové vedení. Druhou část prvního poločasu domácí házenkářky ovládly. Linda Galušková zvýšila v devatenácté minutě na 11:8, další góly přidala Veronika Galušková a pět minut před sirénou zvýšila na 16:11 Tereza Bušauerová. Poslední gól první půle padl také do sítě Dunajské a postarala se o něj Andrea Vlachová. S pětibrankovým náskokem vstoupily Západočešky do druhého poločasu, který začaly lépe hráčky hostujícího týmu, Réka Mészáros snížila na 15:18, načež Plzeň opět zvýšila v osmatřicáté minutě na rozdíl pěti gólů. První z rozhodujících výpadků domácích přišel mezi devátou a třináctou minutou druhého poločasu. Dunajská Streda vstřelila pět gólů v řadě bez inkasované branky, Hudáková vyrovnávala na 20:20. Po oddychovém čase se vrátily domácí hráčky do dvoubrankového vedení po přesných zásazích Kepkové a Bušauerové, hned posléze ale přišlo druhé hluché místo domácích hráček. Toho využila naplno Kata Juhos, která třemi góly v řadě vyrovnala i otočil skóre a byly to Plzeňanky, kdo musel vyrovnat. Pět minut před koncem se to povedlo Andree Vlachové. Znovu do vedení se ale už domácí hráčky nedostaly, naopak, góly vstřelila Bugárová a Barbara Sári, která minutu před koncem rozhodla o konečném vítězství hostů.

„Utkání jsme měli dobře rozehrané, v závěru ale soupeř ukázal více zkušeností. V poslední desetiminutovce jsme udělali příliš individuálních chyb a to nás nakonec stálo lepší výsledek. Hráčky nechaly na hřišti vše a za to jim musím a chci poděkovat. Musíme se z toho rychle oklepat a připravit se na zápas se Zlínem. Soupeř se teď namotivoval výsledkem v Písku a bude chtít pokračovat,“ vyhlíží hned další utkání Richard Řezáč, trenér Plzně. Ten také ocenil domácí kulisu, která byla podle něj ve všední den výborná.

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

AHT HC TATRAN STUPAVA – HÁZENÁ KYNŽVART 19 : 39 (9:21) | 3.11.2021

Kynžvart přijel na palubovku poslední Stupavy v roli favorita a svoji roli také hned v prvním poločase potvrdil. Souboj dvou nováčků MOL ligy vyhrál český celek o dvacet gólů a díky lepšímu skóre se v průběžné tabulce vyhoupl už na třetí místo, které v tuto chvíli sdílí s Dunajskou Stredou!

Kynžvart své vedení navyšoval od úvodních minut. Na 2:0 pro hosty zvýšila Veronika Dvořáková, Annamaria Patrnčiaková upravila skóre na 5:1. V desáté minutě znamenal gól Andrey Rudincové vedení Kynžvartu už o sedm gólů, načež se podařilo Stupavě snížit na 4:9. Desetigólový rozdíl ve skóre poprvé nastal v devatenácté minutě, na 15:5 navýšila stav Veronika Dvořáková. Poslední gól hostujícího celku v první poločase vstřelila Barbora Tesařová, na poločasových 9:21 snížila Adela Horváthová. Rozdíl ve skóre narůstal také ve druhém poločase, opakovaně rozvlnila domácí síť Annamaria Patrnčiaková a Tamara Jovičevič. V padesáté minutě hráčky Stupavy dokázaly vstřelit tři góly v řadě, nejlepší střelkyně domácího týmu Paulína Bahorecová snížila na 16:31. Hráčky českého celku dotáhly utkání bez problémů do jasného vítězství o dvacet gólů a domů se vrací se dvěma body.

Rozhodčí: Sivák Richard, Janošiková Lucia