Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

IHF představila společně s Moltenem nový míč pro mistrovství světa dorostenek 2022

16/04/2022 | ostatní/různé
Novinka nazvaná d60 PRO byla navržena společností Nendo vedenou designérem Oki Satem. Míč využívá povrchovou strukturu s 60 panely ve tvaru trojúhelníku, které přispívají k výjimečnému uchopení stejně dobře jako důlky ve středu panelů. Navíc vysoce savý povrchový materiál, který zadržuje vlhkost, činí míč méně kluzkým – i při použití se zpocenýma rukama. Kvůli pandemii Covidu-19 bylo zavedení míče odloženo až na mistrovství světa dorostenek v roce 2022. Nový „d60 PRO“ od Moltenu bude na vybraných trzích dostupný od dubna 2022.
IHF představila společně s Moltenem nový míč pro mistrovství světa dorostenek 2022

Míč d60 PRO splňuje všechny technické specifikace požadované pro házenou bez lepidla a bude tedy vůbec prvním takovým balonem, který bude použit na mistrovství světa IHF. Zavedení bylo odloženo kvůli pandemii koronaviru a odkládání či rušení mládežnických šampionátů. Díky specifickým vlastnostem je použití lepidla pro lepší přilnavost a kontrolu zbytečné, míč lze používat na sportovištích, kde je použití lepidla zakázáno.

Řada d60 má dva modely: prémiový „d60 PRO“ a „d60“ pro běžné použití, k dispozici budou obě varianty ve třech velikostech.