Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Japonsko – Česko 27:42. Češi splnili zadání a doufají v postup do play-off

12/08/2025 | mládež, reprezentace
Postupový klíč byl jasný. Češi museli Japonce bezpodmínečně porazit a nejlépe vysokým rozdílem. To se jim povedlo, nyní tak čekají na výsledek duelu Dánsko – Egypt, který určí druhého postupujícího ze skupiny IV.
Japonsko – Česko 27:42. Češi splnili zadání a doufají v postup do play-off

FOTO: Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Čeští dorostenci už před zápasem věděli, o co hrají. Porazit Japonsko museli opravdu vysokým rozdílem, protože potřebovali stáhnout ztrátu v případné minitabulce. A od začátku si za tím pevně šli. Vstřelili úvodní čtyři branky zápasu, po trefách Ondřeje Šímy, Jana Baumruka, Tomáše Vomáčky a stejného hráče ještě jednou ze sedmičky povolili Japoncům poprvé skórovat až na konci čtvrté minuty. A i dále hráli Češi uvolněně, náskok navyšovali, až na jednu pasáž v poslední desetiminutovce, kdy se soupeř dotáhl na 10:14, ale do poločasu šli stejně hráči z Evropy se sedmigólovým náskokem.

Ten ale stále nebyl dost vysoký na to, aby se dorostenci v následné minitabulce nemuseli ohlížet na výši případného vítězství Dánska nad Egyptem, které by jim zaručovalo postup, ale pouze na to, že Dánové jakkoliv vyhrají. Ve druhé půli pak soupeř dvakrát rychle snížil, ale národní tým zase rychle odskočil a náskok začal šponovat ještě výše než v té první. Dlouho operoval s náskokem kolem jedenácti gólů, poslední část utkání ale sehrál parádně, a nakonec si odnesl patnáctigólovou výhru 42:27. Ta bude dostatečná na to, aby zaručila postup do čtvrtfinále v případě jakéhokoliv vítězství Dánska.

IHF WC U19 v Egyptě | Japonsko – Česko 27:42 (12:19)

Sestava a branky Japonska: Obata, Yasumizu – Honda, Furusawa 6, Yamaguchi, Fujii, Murata 3, Akiyoshi 4, Ohashi 3, K. Ishahara, Akamine 1, Aoto 3, Ch. Ishahara 4, Okui, Sano 2, Nagano 1.

Sestava a branky Česka: Mičke, Pleva – Skopár 1, Vomáčka 7, Šíma 6, Sedláček, Baumruk 4, Voves 5, Mahušek 2, Kunert 1, Kušner, Kakač 3, Škopek 4, Novák 4, Jahoda 5, Fornbaum.