Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Brazílie 27:30. Historický postup do čtvrtfinále, pomohla vyrovnaná koncovka i Nizozemky

10/12/2023 | soutěže, zahraničí
Vyšlo to! České házenkářky sice proti Brazílii padly, nicméně ve hře o postup do čtvrtfinále je udržela koncovka, v níž na soupeřky ztratily pouze tři branky. Díky odpolední výhře Nizozemska nad Španělskem české hráčky postupují do čtvrtfinále mistrovství světa. Sen se stává skutečností!
Česko – Brazílie 27:30. Historický postup do čtvrtfinále, pomohla vyrovnaná koncovka i Nizozemky

I přes porážku postupuje česká reprezentace do čtvrtfinále

IHF WWC 2023 | ČESKO – BRAZÍLIE 27:30 (17:16) | 10. 12. 2023
Rozhodčí:
 Cristina Lovin – Simona Stancu (obě ROU)
Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/8
Vyloučení: 2:3

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná – Cholevová 4, Desortová, Dresslerová 1, Franková A. 1, Franková J. 1, Jeřábková 11, Jestříbková 2, Kovářová, Kuxová, Malá 4, Stellnerová, Stříšková, Šustáčková 3, Zachová.

Sestava a branky Brazílie: Arenhart 1, Moreschi – De Paula 4, De Castro 9, Bitolo, Costa 2, Rosa, Araujo 1, Da Rocha 1, Guarieiro 6, Machado 3, De Araujo 2, Fernandes, De Lima 1, Dos Santos, Arounian.

Mohlo se zdát, že začátek bude opatrný a nervózní, nicméně oba týmy se do utkání pustily s velkou vervou, a tak i vypadalo skóre. První nadějnější vedení o dva góly padlo na stranu Češek, nicméně Brazilky ukazovaly kvalitu a rychle se do zápasu vrátily. Podobně pokračovala celá první polovina. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a ani jeden tým nedokázal tomu druhému příliš uniknout. Kromě toho se připomínaly i brankářky, které předváděly skvělé zákroky a užily si své chvíle slávy.

Celý první poločas byla jedna velká přestřelka. Pořádnou divočinu podporovaly rozhodčí, které pískly hned dvaadvacet technických chyb. Nakonec šly ale do kabin spokojenější české hráčky, které vedly o jediný gól 17:16. „Byla znát i únava, protože jsme se na ně dobře připravily. Chyběla trochu kompaktnost v obraně a mockrát jsme ztratily zbytečně míč,“ kroutila hlavou Katka Dresslerová.

Začátek druhé poloviny se nesl ve znamení aktivity Brazilek, které dokázaly otočit stav na 23:20 z jejich pohledu. Češky se pak sice snažily dotahovat, nicméně Jihoameričanky hrály svědomitě a svůj náskok si pečlivě udržovaly. I tak se ale svěřenkyně Benta Dahla dostaly zpět do hry, deset minut před koncem byl náskok Brazilek už jen jednogólový.

V závěru bylo znát, že se hraje i o skóre, které hrálo roli při případném postupu. Češkám tříbrankové manko stačilo k udržení naděje, a tak se nikam nehnaly a spíše šetřily čas. „Na konci jsem měla velké nervy, to musím přiznat,“ komentovala Dresslerová. Národní tým po šedesáti minutách padl se skóre 27:30. „Nehrály jsme úplně to, na co máme. Holky byly hodně unavené, šlo to vidět. Na konci jsme ale chtěli hlavně zvládnout skóre, když jsme nesahali po vítězství,“ potvrdil trenér Bent Dahl. „Ale bojovali jsme. Na to jsem hrdý. Je teď na nás, abychom v naší cestě pokračovali.“

Vše do sebe zaklaplo. Oči se upoutaly na odpolední duel mezi Nizozemskem a Španělskem. Pouze vítězství Nizozemek by znamenalo postup pro české barvy. A jelikož Španělky v rozhodujícím zápase nedokázaly vyhrát a prohrály 21:29, mohla oslava postupu do čtvrtfinále začít naplno!

Je to tam!

Mistrovství světa:
Česko
 - Kongo 32:22 (19:11)
Česko – Argentina 31:22 (16:10)
Nizozemsko – Česko 33:20 (14:8)

Ukrajina – Česko 23:30 (11:15)
Česko – Španělsko 30:22 (13:9)
Česko – Brazílie 27:30 (17:16)


FOTO: David Švarc