Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Září v Praze? Nechyběly náborové a propagační akce

| mládež, ostatní/různé
Začátek školního roku se nesl na vlně propagačních a náborových akcí. Náš stan a házenkářské vybavení měli napilno. Během srpna a září jsme společně s pražskými kluby navštívili více téměř desítku akcí pro děti a veřejnost, na nichž jsme ukazovali krásu a kouzlo házené.
Září v Praze? Nechyběly náborové a propagační akce

Vše odstartovalo Loučení s prázdninami ve Vršovicích, a následně si děti mohly projít třídenní akci Pohádková cesta na Hájích.

První školní víkend zajistil Pražský svaz házené tři akce najednou. Praha 6 pořádala tradiční akci LadronkaFest. V Malešickém parku se prezentovaly volnočasové aktivity z Prahy 10. A také jsme byli součástí největší náborové akce Wannado festival, alias Sporťáček v pražském Braníku.


O tom, že tyto akce mají smysl, vypovídá i přítomnost Báry Doležalové, Elišky Jiráskové a Laury Háječkové, které právě na Sporťáčku házená zaujala, začaly se jí věnovat a nyní se Bára s Eliškou propracovaly až do juniorské reprezentace.

 

 

 

Následující víkend jsme házenou představili na Praze 4, konkrétně v centrálním parku na Pankráci, v rámci akce Kavky 4Sport. Náš stan si nestihl ani odpočinout a hned v neděli jsme ho rozložili v pražském Beach klub Ládví, na akci Taťka Fest. Obě akce byly velmi povedené, házená vzbudila v dětech zájem, a bavily je námi nabízené disciplíny.

Pomyslnou tečkou za zářijovými akcemi byl tradiční Pohádkový les v Hostivařském lesoparku. Je to velká akce pořádána společností FunActivity, Cucíno a MČ Praha 15, zaměřená na malé návštěvníky, kde v cíli Pohádkové cesty bylo umístěné naše stanoviště v házenkářskými aktivitami.

A co na tyto akce říká krajská manažerka? „Tyto akce mají vždy dvě roviny: náborovou a propagační," sděluje Petra Ketnerová.

„Z propagačních důvodů považuji za důležité se na těchto akcí aktivně prezentovat. Vzniká nám tím možnost dostat házenou do podvědomí veřejnosti i jinak než přes media a sociální sítě. Což je speciálně v Praze důležité. Dětští účastníci mají možnosti si rovnou tento krásný sport vyzkoušet. Pro nás je také ohromně důležitý osobní kontakt s dětmi za přítomnosti jejich rodičů, čímž dokážeme odpovědět na řadu otázek ohledně zapojení dětí do klubů.," zmiňuje krajská manažerka.

„Co se týká náborové roviny, musím poděkovat všem pražským klubům za aktivní zapojení a pomoc s jednotlivými akcemi. Mám radost, ze společné spolupráce a věřím, že si řada dětí z těchto akcí našla, nebo brzy najde cestu do našich klubů a stane se házenkářkou nebo házenkářem," doplňuje Kernerová.