Nizozemsko – Česko 29:29. Národní tým sahal po výhře, nakonec utkání skončilo remízou

15/03/2024 | reprezentace
Duel Nizozemska s Českem nabídl velmi vyrovnanou házenou. Skóre se v celém zápase přelévalo z jedné strany na druhou. Národní tým dokonce po úvodní poločase držel dvoubrankové vedení. Šanci rozhodnout měly před koncem oba týmy, nicméně nakonec se rozešly smírně 29:29.

Češi se sice v sedmé minutě zásluhou Stanislava Kašpárka dostali do vedení 2:1, pak se ale přihlásili o slovo Nizozemci. Ti vstoupili do utkání neméně aktivně, avšak veškeré jejich nástupy a náznaky odskoku ve skóre se dařilo Čechům pacifikovat. Z náskoků 5:3, 7:4 či 9:6 tak nic nebylo.

Naopak, byli to čeští házenkáři, kteří se ve 22. minutě dostali po delší době opět do vedení. Jakub Štěrba sebral soupeřům při útoku míč a dostal se do trháku. V něm upravil skóre na 11:10 z pohledu českého celku. Do konce poločasu to pak byla gólová přetahovaná. Oba celky dokázaly proměňovat své šance. Nakonec o něco veselejší byli svěřenci Xaviera Sabateho, kteří odskočili na 17:15.

Začátek druhé poloviny se nesl ve velmi podobném duchu, ze hry ale měli více Češi, kteří také převahu odrazili ve skóre. Postupně se totiž náskok vyšplhal na čtyři branky. S blížícím se koncem však gradoval výkon Nizozemců, kteří se trpělivě přibližovali ve skóre až do momentu, kdy v 58. srovnali po pokusu Nielse Versteijnena na 28:28.

Bylo tak zaděláno na závěrečné drama. Češi se sice ještě po Blechově trefě ujali vedení, ale Nizozemci dokázali v podstatě obratem srovnat. Těsně před koncem si mohli výhru vzít oba týmy, jelikož se před oběma otevřely velké šance. Poslední útok se národnímu týmu nepovedl, a brejk Nielse Versteijnen zachraňoval Hrdlička. Duel mezi Českem a Nizozemskem tak skončil remízou 29:29.

NIZOZEMSKO – ČESKO 29:29 (15:17) | 15. 3. 2024

Nejvíce branek: N. Versteijnen 6, ten Velde 5/1, Schagen 4 – Kašpárek 5, V. Patzel 4, Štěrba 3/1
Rozhodčí: Rick Wolbertus, William Weijmans
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
Vyloučení: 2:1

Sestava a branky Nizozemska: de Lange – Stavast 1, van Zundert, ten Velde 6, Blaauw, Schagen 4, Kooij 3, Geenen 1, Versteijnen 6, Smits 3, Smit, Claessens, Versteijnen, Kleijkers 1, Baijens 4

Sestava a branky Česka: Mrkva, Hrdlička – Hrstka 1, Patzel J. 2, Štěrba 3, Kašpárek 4, Reichl 3, Babák 3, Trkovský 2, Dokoupil, Harabiš 1, Patzel V. 4, Nantl, Mořkovský 2, Blaha 1, Režnický, Nejdl, Blecha 2