Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Začátek ročníku plný novinek. V Jihomoravském kraji připravují otevřené tréninkové jednotky

21/09/2022 | mládež, ostatní/různé, soutěže
Úvod sezony se v Jihomoravském kraji nese ve znamení novinek. Mládežnické kategorie mají za sebou první zápasy odehrané turnajovým systémem. Na programu jsou i otevřené tréninkové jednotky, které proběhnou na konci září a na začátku října, určené různým kategoriím.
Začátek ročníku plný novinek. V Jihomoravském kraji připravují otevřené tréninkové jednotky

První turnaje proběhly o víkendu 17. a 18. září. Soutěž mladšího žactva začala turnaji v Ivančicích, Sokolnicích, Hostěrádkách a v Újezdě u Brna. Aby toho klub Hostěrádky-Rešov neměl hned počáteční soutěžní víkend málo, 17. září pořádal na svém hřišti i turnaj minižactva. Starší žákyně se po letních prázdninách utkaly na půdě klubu Tatran Bohunice. Starší žáci svůj první turnaj odehrají tento víkend 24. a 25. září hned na třech místech, to v Ivančicích, Sokolnicích a v Juliánově.

Další novinkou této sezony jsou připravované otevřené tréninkové jednotky, které jsou rozdělené dle věkových kategorií a každý měsíc budou přístupné všem zájemcům z řad klubů Jihomoravského krajského svazu házené.

První otevřené tréninkové jednotky proběhnou již 24. a 28. září pro mladší žáky a žákyně ve sportovní hale Měnín. Téma úvodního tréninku je: Nejlepší útok je obrana. Ve spolupráci s krajským koučem a trenéry zúčastněných klubů se podíváme na obranné činnosti jednotlivce a přechod do rychlého útoku.

Další otevřené tréninkové jednotky pro kategorii starších žáků a žaček proběhnout 1. října v hale TJ SOKOL Juliánov a 9. října v hale TJ SOKOL Telnice.

Všem hráčům a trenérům přejeme pevné nervy a hodně úspěchů v nové sezoně.