Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Chance Extraliga: Nové Veselí předsezonní cíle nenaplnilo, místo vyřazovací fáze se muselo spokojit s play-out

02/07/2024 | soutěže
Klub z Vysočiny měl jasný cíl, chtěl se probojovat do play-off, to se mu ale nepodařilo. Nové Veselí skončilo na deváté, tedy první nepostupové, pozici a muselo se spokojit se skupinou o záchranu. V ní se rovněž týmu nedařilo nejlíp, a tak Novoveselští zakončili ročník 2023/24 na desátém místě Chance Extraligy.
Chance Extraliga: Nové Veselí předsezonní cíle nenaplnilo, místo vyřazovací fáze se muselo spokojit s play-out

Klub z nejmenší obce, kde se Chance Extraliga v Česku hraje, si vytyčil před sezonou jediný cíl. Chtěl zaútočit na play-off. K tomu měla dopomoci i veliká osobnost, domů se totiž vrátila opora Dukly Praha se zkušenostmi z evropských pohárů David Šůstek. Tým doplnilo také několik hráčů, kteří prošli mládežnickými strukturami Nového Veselí. Sokol se do vyřazovací části dostal naposledy v sezoně 2021/22, když skončil po základní části šestý. Následně se pak ale musel spokojit s jedenáctým místem a play-out.

A přesně tohle nechtěli Novoveselští opakovat. Jenže los k nim nebyl vůbec přívětivý, ročník začali čtyřmi prohrami z pěti zápasů, když porazili pouze Hranice, a podlehli postupně Dukle, Plzni, Brnu a Lovosicím. Nakopnutí nepřišlo ani po pohárovém vítězství se Sokolem Šťáhlavy, Veselí totiž následně padlo doma s Frýdkem-Místkem a venku s Kopřivnicí.


FOTO+TOP: Martin Duroň (TJ Sokol Nové Veselí)

Pak ale přišel zvrat a tým z Vysočiny bodoval hned šestkrát v řadě, přičemž dokázal remizovat s Karvinou, a hned poté porazil i Zubří. Po únorové výhře ve Frýdku-Místku ještě měli hráči Sokola myšlenky na play-off, jenže poté nezvládli duel ve Strakonicích a museli bodovat proti týmům ze špičky, což se jim nepodařilo.

Novoveselští tak nakonec skončili základní část na deváté pozici, když jen o tři body zaostali za posledním postupujícím z Frýdku-Místku. Vytyčený cíl tedy nesplnili, do play-off se neprobojovali a museli se spokojit se skupinou o záchranu. V té navíc zprvu nepředváděli povedené výkony, po pěti kolech měli na kontě jen dva body, padli třeba ve Strakonicích či Maloměřicích. Nakonec skupinu zakončili s celkovými 28 body, a to ve výsledku znamenalo konečné desáté místo, protože je dokázal ještě předběhnout v play-out neporažený Jičín.

Statistickým pohledem skončilo Nové Veselí desáté i v počtu nastřílených branek, kterých bylo celkem 884. V brankářské úspěšnosti i v zákrocích se gólmani pohybovali ve středu tabulky. Co se týmu dařilo, byly rozhodně branky z rychlého útoku, kterých Sokol nastřílel 210, a v tomto ohledu tak byl v soutěži vůbec nejlepší. Střelecky pak mezi hráči vyčníval David Flajsar. Nejlepší střelec Nového Veselí byl v ligovém měřítku se 153 brankami společně s Pavlem Chotěborským na desáté pozici.


FOTO: Martin Duroň (TJ Sokol Nové Veselí)