Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

ODM LIVEBLOG #3: Známe semifinalisty! O zdraví hráčů se stará i lékař olympioniků

26/06/2024 | soutěže
Třetí den soutěžení na Olympiádě dětí a mládeže se v házené nesl v duchu finišování základních skupin. Na programu byly také zápasy druhých a třetích týmů o postup do semifinále a ve čtvrtek se tak rozhodne o celkovém pořadí. K vidění byla i řada povedených akcí, která byla vaše nejoblíbenější?
ODM LIVEBLOG #3: Známe semifinalisty! O zdraví hráčů se stará i lékař olympioniků

Řada famózních akcí na ODM!

Skvělou ranou se blýskla jedna z hráček Karlovarského kraje, které po obstřelu postavené zdi zakončila naprosto přesně k tyči. Video z celé akce najdete na našem Facebooku.

K vidění byl i povedený brankářský kousek v utkání Olomouckého kraje, kde se gólman blýskl hned třemi přesnými zásahy v krátkém sledu! Celý záznam najdete na odkazu zde.

Na jich Čech zavítal i lékař olympioniků

Lékař Robert Válka si už dospělou olympiádu zkusil, na ODM to však pro něj je premiéra. Se sportovním prostředím je však pevně spjat i díky rodině, jelikož jeho syn reprezentuje Středočeský kraj právě v házené. Do Jihočeského kraje se nyní nabídl jako dobrovolník, aby pomohl se zdravotním zabezpečením celé akce. Celý rozhovor si můžete přečíst na olympijskytym.cz.


FOTO+TOP: Michal Krásný

Jediný Plzeňský kraj udržel neporazitelnost

Plzeňský kraj sice ve skupině A ztratil svou stoprocentní bilanci, díky dvěma remízám ale přeci jen postoupil do semifinále z prvního místa. Těsně druhý skončil domácí Jihočeský kraj, který se tak dostal do souboje o postup do semifinále, stejně jako třetí Moravskoslezský kraj, který se díky nejlepšímu skóre umístil nejvýše ze šestibodových celků. Stejně totiž zapsaly i Vysočina s Prahou, pět pak Zlínský kraj. Základní skupinu nakonec bez bodu zakončil Pardubický kraj.

Ve skupině B kraloval Olomoucký kraj, který padl pouze s druhým celkem, a to Ústeckým krajem. Do boje o postup do semifinále se probojoval ještě Jihomoravský kraj, čtvrtí skončili Středočeši a pátí hráči Královéhradeckého kraje. Poslední Liberecký kraj nedokázal v pěti zápasech získat bod.

Definitivně se ještě rozhodlo o tom, kdo si zahraje o medaile. Ústecký kraj totiž v souboji o postup do semifinále přehrál Moravskoslezský kraj 14:12 a Jihomoravský kraj zaskočil domácí Jihočechy, když zvítězil 16:12.


FOTO: Michal Krásný

Domácí Jihočeský kraj padl v boji o postup do semifinále i v dívčí kategorii

Praha zakončila své působení v dívčí skupině A s pěti výhrami z pěti duelů. Vysočina s domácími Jihočeškami se probojovaly do zápasu o postup do semifinále, Pardubický, Karlovarský a Moravskoslezský kraj se společně srovnaly na dvou bodech, a proto jejich pořadí rozhodovalo až skóre.

Plzeňský kraj slavil házenkářský triumf také v dívčí kategorii, a to ve skupině B. Zlínský a Jihomoravský kraj se umístily v těsné blízkosti čela s bodovým rozestupem. Olomoucký kraj bral čtvrtou příčku díky dvěma výhrám, Ústecký zase pátou a bez bodu poslední je Středočeský kraj.

V hodně gólových soubojích o semifinále slavil vítězství 14:19 nad Vysočinou Jihomoravský kraj. Zlínský kraj si zase zastřílel a porazil 22:14 domácí Jihočešky.

„Holky si zaslouží opravdu pochvalu za bojovnost, za kolektivní nasazení, za to, že dodržují pokyny, a za disciplínu. Doufám, že nám to vydrží do dalších bojů, které budou samozřejmě čím dál, tím těžší, protože soupeři tu jsou opravdu kvalitní,“ zářila trenérka Kristýna Mika po postupu Zlínského kraje na našem Facebooku.


FOTO: Dan Kubát (Olympiáda dětí a mládeže, Český olympijský tým)