Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Plzeň dokonala obrat! Spadnul mi obrovský kámen ze srdce, usmívá se loučící se Nejdl

22/05/2023 | soutěže
Talent tým Plzeňského kraje se po roční pauze znovu raduje ze zisku mistrovského titulu. Západočeši dokázali předvést nevídaný obrat ze stavu 0:2 na zápasy. A otáčet skóre museli i v rozhodujícím pátém duelu. Nakonec však utkání zvládli a dokráčeli na vrchol Chance Extraligy. „Jsem ohromně šťastný, že se můžu rozloučit takhle. Spadnul mi obrovský kámen ze srdce, muselo to být i slyšet," usmál se devítigólový Tomáš Nejdl, který v Plzni končí.
Plzeň dokonala obrat! Spadnul mi obrovský kámen ze srdce, usmívá se loučící se Nejdl

Tým ze západu Čech po celou sezonu šlapal pod taktovkou trenéra Petra Štochla jako hodinky. Ve finálové sérii se mu však ze začátku tolik nevedlo. Těsná prohra na úvod před domácím publikem, kterou navíc Baník dokázal potvrdit ve druhém utkání, znamenala pro plzeňský celek velkou komplikaci v honbě za titulem, poněvadž po zbytek série už měl nůž na krku. Další zaváhání Talentu by znamenalo obhajobu Karviné. To se však nestalo. Plzeň nezlomilo ani tohle a po famózním obratu může opět rozpoutat bujaré oslavy.

„V každém vítězném zápase se objevili jeden nebo dva kluci, kteří zahráli famózně a kteří byli rozdíloví. Jsem rád, že se to prostřídalo a že jsme nebyli závislí na jednom hráči,“ netají Štochl. Západočechům se již poněkolikáté podařilo otočit nepříznivý vývoj série. „Úplně bych si nechtěl tohle prožívat, ale pokud se nám to daří otáčet, tak je to fajn. Mnohem radši budu, když ty série budou probíhat jako ve čtvrtfinále nebo v semifinále,“ pokračuje plzeňský kouč.

Zlom ve finále pro něj nastal paradoxně už ve druhém zápase v Karviné, když se povedlo jeho svěřencům stáhnout 7brankové manko ve druhém poločase a dovést zápas do rozstřelu, ve kterém byli ještě úspěšnější Slezané. „Myslím si, že poslední zápas rozhodlo asi závěrečných osm minut první půle, kdy tam byla naše 7branková šňůra a otočili jsme to z 8:13 na 15:13, což trochu nahlodalo psychiku Karviné,“ míní Petr Štochl.

Jedním ze strůjců úspěchu Plzně byl i brankář Filip Herajt, který dokázal podržet svůj tým v těžkých chvílích. „V letošní sezoně jsem se dostal do branky nejvíc za všechny roky, takže jsem rád, že se to povedlo a mohl jsem se na úspěchu podílet. Určitě pomohly rady a taktické pokyny od Petra Štochla, také říkal na co si dát pozor. Jeho zkušenosti jsou v tomto ohledu neocenitelné,“ oceňuje Herajt.

Citelnou ztrátou v dalším ročníku bude pro Plzeň odchod Daniela Režnického, který se na dva roky upsal polskému týmu Ostrów Wielkopolski. „Je to neuvěřitelný závěr sezony, pro mě tím spíš, že odcházím do Polska. Vlastně celou tu sérii jsem měl problémy se zády a klukům jsem nemohl pomoci tak, jak jsem chtěl. Dneska už to bylo lepší, tak se to snad trochu promítlo i do výkonu a jsem moc rád, jak to dopadlo. Nemohl jsem si přát víc než tohle,“ přitakává střelecky nejúspěšnější pivot Chance Extraligy v této sezoně.

Obrat ve finálové sérii se zrodil i díky Tomáši Nejdlovi, jelikož ve třech závěrečných zápasech nastřílel hned 23 branek. V rozhodujícím duelu byl na levé spojce hlavní oporou Západočechů, když konto Baníku zatížil devíti brankami. „Dal jsem do toho úplně všechno. Už šoupu nohama. Dal jsem si šáňo a hned ho cítím v krku," culí se Nejdl.

„Začal jsem věřit za stavu 0:2 v sérii, že dojdeme k titulu,“ vtipkuje. „V posledním utkání jsem tomu věřil od začátku a vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom mohli prohrát,“ popisuje výborně naladěný tahoun Západočechů, který si užíval atmosféru narvané plzeňské haly. „Super, že chodí tolik lidí. Navíc jak si po výhrách plácáme, zbavím se hezky lepení a nemusím si ani mýt ruce a plýtvat maserským krémem," směje se Nejdl, jenž Talent po sezoně opouští.

„Jsem ohromně šťastný, že se můžu rozloučit takhle. Spadnul mi obrovský kámen ze srdce, muselo to být i slyšet," podotýká. Prozradil, kam povedou jeho další kroky. „Chystám se do Polska do týmu MKS Kalisz. Dan Režnický bude hned ve vedlejším městě, takže nás čeká derby. Tak jsem mu říkal, že se spolu dneska radujeme naposled," usmívá se Nejdl. „Dlouhodobě jsem snil o zahraničním angažmá, byl to vlastně takový dětský sen. Třeba bude Polsko jen taková přestupní stanice. Tuhle příležitost jsem bral, byla docela zajímavá, takže čekám jestli mě to někam posune. Uvidíme,“ doplňuje.


Foto + Foto TOP: Hana Vrbková