Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Slavia triumfovala po 13 letech. Byly jsme pro titul na hřišti ochotné umřít, směje se Kudláčková

21/05/2023 | soutěže
I přes určité komplikace během sezony Černí andělé věřili, že zvládnou dojít pro jubilejní desátý titul v řadě, čímž by stvrdili dominanci v české ženské házené. Proti však byla pražská Slavia. Triumfu po dlouhých 13 letech dala sešívaným dobré základy výhra v domácím prostředí o šest branek, po remíze v odvetě na severu Čech tak mohly Pražanky slavit. „Cítím se neskutečně, ani nevím, co na to říct,“ reaguje bezprostředně po utkání brankářka vršovického klubu Petra Kudláčková.
Slavia triumfovala po 13 letech. Byly jsme pro titul na hřišti ochotné umřít, směje se Kudláčková

Petra Kudláčková: Sebe jako hrdinku nevidím, ty pravé stojí jinde

Právě Kudláčková měla velký podíl na triumfu pražského celku. „Před sezonou jsem řekla, že se pro ten titul po čtyřech letech v zahraničí vracím. Ale nenapadlo by mě, že tady budu stát a slavit zlato,“ přiznává 28letá gólmanka.

Zároveň také dodává, že sebe jako hlavní strůjkyni zisku zlaté medaile nijak nevidí. „Sebe jako hrdinku nevidím, ty pravé hrdinky stojí jinde,“ zmiňuje spoluhráčky, které stály opodál. „Děkuji jim za všechno, co jsme za tuhle sezonu zvládli,“ říká dojatě.

Cestu za zlatem ve finálové sérii přitom neměla Slavia vůbec snadnou. V prvním utkání vedla už o jedenáct branek, nakonec ale vyhrála „pouze“ o šest gólů a Kudláčková připouští, že to v hlavách týmu trochu zůstalo. „Šly jsme do odvety s výhrou o šest, v závěru toho prvního duelu jsme ale v závěru ztratily a měly trochu v hlavách, že ten náskok není tak jednoznačný a v Mostu se obecně nehraje snadno.“

Ukázalo se to i v odvetě, když v polovině 39. minuty navyšovala Charlotte Cholevová ze sedmičky na 15:11 a mostecké hráčky byly jenom dva góly od srovnání celkového stavu. „Přiznám se, že po těch všech odehraných finále jsem si říkala: Ajaj, je to tady,“ usmívá se Kudláčková.

„Ale věřila jsem, na týmu bylo vidět, jak je odhodlaný. Koncovky zápasů v Mostě pro nás obvykle dopadly špatně, teď se to povedlo dohrát do vítězného finále,“ neskrývá radost ze zisku zlaté medaile. „Šly jsme si za tím, byly jsme ochotné na hřišti umřít, než aby měl Most desátý titul,“ říká s nadsázkou.

Titul z českého play-off se tak po dlouhých 13 letech vrací do hlavního města. Dají se tak očekávat velké oslavy, s čímž se shoduje i reprezentační gólmanka. „Obávám se, že oslavy budou veliké a dlouhé. Z mojí strany určitě,“ uzavírá s úsměvem.


Foto: Hana Vrbková

Veronika Holečková: Už bylo potřeba mít doma zlatou medaili

Slavit mohla i Veronika Holečková, pro níž to byl úplně první titul v ženské kategorii. „Je to pro mě úplně poprvé, co jsem vyhrála se ženami titul. Jsem v úplné euforii a hodně si to užívám,“ usmívá se. Pro Slavii se navíc jednalo o sladkou satisfakci. Oba celky se už totiž ve finále utkaly, a to v Českém poháru. Most na Podvinném mlýně vyhrál o jedinou branku a přisoudil pražskému celku druhé místo.

O to větší tak měly hráčky vršovického klubu motivaci. „Měly jsme jim co vracet, ve finále poháru jsme prohrály o gól, což bylo šílené,“ vrací se k bolestivé prohře z poloviny března Holečková. „Šly jsme do finále naplno, že si zasloužíme vyhrát titul po té těžké a vydřené sezoně,“ dodává.

Juniorská reprezentantka zároveň poděkovala slávistickým fanouškům. „Fanoušci nám věřili, za což jim chceme hrozně moc poděkovat. Bez nich bychom tu asi teď nebyly,“ přiznává otevřeně.

Stejně tak je Holečková nadmíru spokojená i s partou v kabině. „Máme super kolektiv a dřeme pro ostatní, každá necháme pro tu druhou na hřišti úplně všechno. Kabina funguje i mimo hřiště a musím říct, že tu máme jednu z nejlepších part, které jsem ve Slavii kdy zažila,“ dodává.

Dlouho se říkalo, že Slavia je týmem, který je věčně druhý. Několikrát to byl právě Most, kdo vystavil celku z hlavního města stopku ve finálovém dvojutkání, role se však pro sezonu 2022/23 obrátily. „Bylo to trochu otravné, jak s tím neustále všichni přicházeli. Většina z týmu už má spoustu stříbrných medailí doma a už bylo potřeba mít doma taky tu zlatou,“ směje se 19letá hráčka.

Foto: Hana Vrbková