Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Turnaj s vítěznou tečkou. Výběr OLKSH ovládl Prague Hanball Cup 2024

16/04/2024 | mládež
Skvělá zkušenost v rámci přípravy na Olympiádu dětí a mládeže. Olomoucký výběr talentované mládeže ji využil maximálně. V nabité konkurenci ovládl celý turnaj Prague Handball Cup 2024, který se v období Velikonoc uskutečnil v pražských halách, finále pak v UNYP aréně.
Turnaj s vítěznou tečkou. Výběr OLKSH ovládl Prague Hanball Cup 2024

Výběr talentované mládeže Olomouckého kraje chlapců v rámci přípravy na Olympiádu dětí a mládeže využil možnosti účastnit se mezinárodního turnaje Prague Handball Cup 2024, který se mu podařilo zcela ovládnout. Chlapci z klubů patřících pod Olomoucký krajský svaz házené krůček po krůčku postupovali ze základní skupiny ke splnění svého snu.

Tým pod vedením dua trenérů Michaely Kaczmarczykové a Tomáše Juríka neprohrál ani jedno z 11 utkání a zaslouženě se mohl radovat z konečného vítězství. Čím dále se probojovali, tím těžší je čekal soupeř na hřišti. A i přes zvyšující se náročnost se nebáli trenéři do každého utkání zapojit všechny hráče.

Foto: Prague Handball Cup

Tenhle přístup se velmi pozitivně projevil v prosazování většiny hráčů. Velkou zásluhu mají trenéři v klubech, kteří pracují s mládeží, z níž se formuje právě krajský výběr. Praktikování obrany 3:3, kterou může duo trenérů dále rozvíjet i díky nastavení krajských soutěží s aplikací herního konceptu.

I když se někteří hráči účastnili s družstvy ze svých klubů patří poděkování do klubů, kteří umožnili svým svěřencům účast s družstvem výběru i na úkor případného svého úspěchu. „Po celou dobu turnaje jsme dostávali z venku i přímo v místě konání obrovskou podporu od fanoušků, která nás hnala dál a dál,” říká trenérka Michaela Kaczmarczyková.

Gratulujeme a děkujeme celému týmu i trenérům za vzornou reprezentaci Olomouckého krajského svazu házené.

Foto + foto TOP: Prague Handball Cup