Venkovní „outdoor“ trénink 3.díl
Při běhání podle tepové frekvence a dodržení závěrečného regeneračního běhu se částečně vyhnete vyšším hodnotám laktátu ve svalech.
Připomněli jsme vám, jak správně dýchat, abychom předešli nepříjemnému píchání v boku. Popsali jednoduchý cvik pro nácvik dýchání do břicha. Vysvětlili, jak se dá běhat podle tepové frekvence a jak se před samotným během rozběhat a připravit klouby a svaly před venkovním běháním.
Ve třetím díle uvidíte srovnání techniky a základní technické rozdíly při běhání běžecké abecedy 5-ti, 10-ti a 15-ti letými sportovci. Využití běžecké abecedy, jako samostatné formy cvičení venkovního tréninku v sériích, při běhání, např. formou tréninku s rodiči nebo sourozenci.
Zdůrazníme základní protahovací cviky a dynamický strečink, včetně běžecké abecedy i ve zpomalených záběrech. Ty vám pomohou vytvořit si konkrétní představu a správnou realizaci některého z doporučených cviků a pohybů.
Opakovaně zdůrazňujeme možnost individuálního dávkování zátěže, podle tepové frekvence a tím vás povzbuzujeme k nezávislému běhání v přírodě pro radost z pohybu. Opakovaně vám ukážeme, jak běhat podle tepové frekvence, když chceme zhubnout, nebo zlepšit kondici. Podle tepové frekvence můžete pravidelným běháním velmi efektivně rozvíjet svou dynamiku, ale také regenerovat a relaxovat.
Připomeneme vám rychlé, praktické a jednoduché měření tepové frekvence do 15“ sekund a kontrolovanou běžeckou zátěž podle naměřených hodnot.
Vše ke shlédnutí zde
Budeme rádi, pokud vám shlédnutí naších krátkých videií připomene zapomenuté, nebo vás stimuluje k objevení nového způsobu trénování s rodiči nebo sourozenci. Povzbudí a nakopne vás běhat v přírodě, parku, lese, prostě někde venku pod plnou kontrolou, s využitím tepové frekvence a částečně vykompenzuje prožitky z tréninků, na které se určitě už teď opět těšíte.
Za MS KSH vám všem přejeme zdraví a motivaci na sobě pracovat a možná i více při běhu poznat sami sebe.
S pozdravem
krajský manažer Petra Zeleňaková a krajský trenér PaedDr. Rastislav Trtík