Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Výběrová družstva dívek i chlapců z Moravskoslezského kraje na Polanka Cupu. Jak se jim vedlo?

18/06/2024 | mládež
Třicátého ročníku mezinárodního mládežnického turnaje v házené se zúčastnili krajské výběrové týmy starších žaček a starších žáků z Moravskoslezského kraje. V kategorii mladšího dorostu se umístili na krásném sedmém místě. Krajský tým dívek mezi staršími žáky bral místo jedenácté. A jak se jim celý Polanka Cup dařilo?
Výběrová družstva dívek i chlapců z Moravskoslezského kraje na Polanka Cupu. Jak se jim vedlo?

Výběrový tým starších žáků hrál v dorostenecké kategorii. A vedl si velmi dobře – ze sedmi zápasů čtyřikrát vyhrál a skončil tedy sedmý. Tým trenérů Petřeka a Sobola si poradil se Zlínem i s dívkami z Bohumína, pak ale padl o gól s pozdějším finalistou z Jičína a o dvě branky prohrál s Bojnicemi. Následně chlapecký tým zdolal výběrové mužstvo Královéhradeckého kraje a v bitvách o konečné umístění přehrál Juliánov i Náchod.

„Výsledek hodnotíme kladně. Každý rok hrajeme mezi dorostenci, kde jsou někteří kluci i o dva roky starší. Je tam velký silový i dynamický rozdíl, ale obstáli jsme. Jsme spokojeni. Ve čtvrtek a pátek nás čeká soustředění v Polance a v neděli vyrážíme na olympiádu dětí a mládeže,“ říká trenér Jaromír Petřek.

Krajský tým dívek hrál v kategorii starších žáků. Na úvod přehrál Klimkovice, pak remizoval s Bratislavou a o dva góly prohrál s Polankou. Následně nestačil na Velké Meziříčí a Juliánov. Jedenácté místo získal díky výhře 12:7.