Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Předkolo Žákovské ligy: Desítky týmů zabojují o celostátní soutěž. Kdo si zahraje o titul mistra?

09/11/2023 | mládež
Boj o účast v Žákovské lize znovu statuje. Poslední listopadový víkend zabojují o základní část soutěže chlapci. Soutěž starších žáků rozehraje na začátku prosince a skončí v květnu, kdy vzejde nový republikový mistr. Podaří se obhájit triumf pražské Dukle?
Předkolo Žákovské ligy: Desítky týmů zabojují o celostátní soutěž. Kdo si zahraje o titul mistra?

Foto TOP: TJ Sokol Nové Veselí

Kvalifikaci Žákovské ligy letos odehraje 40 chlapeckých týmů turnajovým způsobem. Každý krajský svaz házené má právo do soutěže nominovat jedno družstvo. Druhý tým má právo nominovat kraj, jehož družstvo v uplynulém ročníku této soutěže zvítězilo. Zbylých deset míst získají ta družstva, která obsadí postupová místa v turnajích kvalifikačního předkola.

Postupový klíč: Z každé kvalifikační skupiny postupuje první družstvo. Zbylá místa získají čtyři nejlepší družstva z druhých míst ze všech skupin. O čtyřech postupujících z druhých míst se rozhodne na základě těchto kritérií:
1) větší počet získaných bodů ze všech utkání
2) větší rozdíl branek ze všech utkání
3) větší počet vstřelených branek ze všech utkání
4) los KM

Chlapecké předkolo odstartuje v soboru 25. listopadu v Kutné Hoře, Žeravicích, Vršovicích, Brně-Juliánov, v neděli 26. listopadu pokračuje v Novém Jičíně, Zruči nad Sázavou, Velké Bystřici a Sezimově Ústí. Celostátního kola se zúčastní HC Zlín, HK FCC Město Lovosice, HK Ivančice, LIONS Hostivice, Liberec Handball, SKP Frýdek-Místek, TJ Dukla Praha, TJ JM Chodov, TJ Kovofiniš Ledeč n. S., TJ Loko České Budějovice, TJ Náchod, TJ Sokol Centrum Haná a Talent Plzeň.

První kolo chlapecké žákovské ligy je naplánováno na 9. a 10. prosince. Turnaj by měl být zakončen šestým kolem v půlce května 2024, kdy dojde k rozuzlení letošní sezony

V uplynulé sezoně Žákovské ligy zvítězili házenkáři pražské Dukly, ta si musela na potvrzení zlaté medaile počkat až do nedělní části turnaje, když na dálku bojovala s Novým Veselím. Klub z Vysočiny nakonec po zaváhání s Hostivicemi skončil na druhé příčce, bronz brali žáci Zubří.