Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přestupová bomba! Krok vpřed pro Cholevovou, vyzkouší si první zahraniční angažmá

17/03/2023 | soutěže, zahraničí, reprezentace
Největší česká házenkářská naděje současnosti dělá velký krok vpřed. Dvacetiletá tahounka Mostu Charlotte Cholevová od příští sezony změní dres. Zahraje si za francouzský Brest Bretagne! Smlouvu podepsala až do roku 2025.
Přestupová bomba! Krok vpřed pro Cholevovou, vyzkouší si první zahraniční angažmá

Foto: Jan Pimper/DHK Baník Most

Česká házená bude mít dalšího zástupce v jedné z nejprestižnějších lig v Evropě! Charlotte Cholevová se stěhuje do Francie. „Pocity mám smíšené. V Mostu jsem prožila krásné tři roky. Poznala jsem tu spoustu kamarádek, spoustu dobrých lidí. Odchod bude bolet. Ale cítím, že Most mi předal vše, co mi předat mohl. Je na čase udělat krok vpřed,“ prohlásila v rozlučkovém videu na sociálních sítích Černých andělů.

Cholevová se v dresu Baníku vypracovala v jednu z nejúdernějších českých spojek, stala se i důležitou součástí reprezentace. A v letošní sezoně o sobě pořádně dala vědět v Lize mistryň. Nasázela parádních 76 gólů a obsadila osmou příčku v tabulce střelkyň. A upozornila na sebe právě proti Brestu, v prvním vzájemném utkání se prosadila desetkrát.

„Od přestupu mám očekávání velká. Věřím, že se zlepším ve všech aspektech. A že budu pomáhat Brestu k úspěchu. Ale bude to krok do neznáma i v osobním životě,“ připustila Cholevová, jejíž dvojče Mathias hraje za Frýdek-Místek a je v širším kádru mužského národního týmu.

Brest je dvojnásobný francouzský šampion, naposledy ovládl domácí soutěž před dvěma roky. Dlouhodobě drží druhou příčku za dominantními Metami. Letos v Lize mistrů postoupil mezi nejlepší dvanáctku.

Pro Most bude odchod Cholevové velkým oslabením. „Holkám přeju, ať makají jako doposud. Doufám, že se ještě někdy setkáme. Byla to dlouhá cesta. Jsem za ni moc ráda,“ uzavřela s úsměvem talentovaná spojka.