Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Po šesti letech změna! Dorostenky nově povede Petra Vítková, s týmem se setká už v pondělí

25/09/2022 | trenéři, mládež
Trenérské vedení se změnilo i v dorostenecké kategorii. Nově povede ženskou reprezentaci do 18 let Petra Vítková, která tak vystřídá po šestiletém působení Michala Červenku. Národní tým se v obměněné sestavě setká na přelomu září a října.
Po šesti letech změna! Dorostenky nově povede Petra Vítková, s týmem se setká už v pondělí

Kromě ženské a juniorské reprezentace čeká první setkání od 26. září do 2. října ve Břvích i dorosteneckou kategorii. V ní přichází po šesti letech změna, Michala Červenku střídá na pozici trenéra Petra Vítková. Pro bývalou házenkářku Mostu se ale nejedná o neznámou. Letos totiž vedla české kadetky na otevřeném mistrovství Evropy ve Švédsku. „Sejdeme se poprvé od mistrovství. Jsem plná očekávání, jak se holky vyrovnaly s přechodem do mladšího dorostu, jak se na sobě přes léto pracovaly,“ zmiňuje Vítková.

„Na začátku týdne půjde o spolupráci dvojiček a trojiček, rozhodování, jestli jít do střelby, nebo přihrávat. V průběhu pak budeme navazovat, abychom měli herní šablonu do obrany i do útoku,“ popisuje plán tréninkového týdne, který se uskuteční v Hostivicích.

Na závěr přípravného kempu dorostenky porovnají kvality s výběrem z Rakouska. „Konfrontace se světem mě zajímá. Ukáže nám, jak jsou holky připravené. Zjistíme, jestli jsme o krok napřed, nebo naopak oproti Rakousku pozadu,“ slibuje si nová trenérka, která doufá, že její svěřenkyně využijí domácího prostředí a vyhrají. Zápasy jsou na programu 1. října od 17:00 a 2. října od 11:00 ve sportovním areálu v Hostivicích. Vstup je zdarma.

„Je to začátek cesty na evropský šampionát, který nás čeká v srpnu. Každá konfrontace se zahraničními týmy nám ukáže, jak bychom se na mistrovství mohli umístit," dodává k přípravným duelům Vítková.

Ještě před startem celé přípravné jednotky se ženské reprezentační týmy setkají v pražských Řepích, kde mladší kategorie budou přihlížet na tréninky nového kouče národního výběru Benta Dahla. „Jsem moc ráda, že se akce uskuteční. Budeme mít možnost poznat se a seznámit se. Holky uvidí své vzory v juniorkách i v ženách. Věřím, že je to nasměruje k tomu, aby na každém tréninku odvedly maximum,“ doufá Vítková. Na budoucí spolupráci s norským trenérem se těší. „Uvidíme, jaký dostaneme úkol jako trenéři mládežnických kategorií. Věřím, že Bent nám nastaví, co po nás bude chtít,“ uzavírá.

Přípravný kemp dorostenek ve Břvích (26. 9. – 2. 10.)

Brankářky: Adéla Chvátalová (DHC Plzeň), Andrea Buchtová (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Nela Štrublová (DHK Litovel)
Pravá křídla: Tereza Pazderová (DHK Baník Most), Claudia Rampová (TJ Sokol Lázně Kynžvart)
Pravé spojky: Natálie Baborovská (DHC Slavia Praha), Regína Matějková (DHC Slavia Praha), Markéta Polanková (DHC Plzeň), Magdalena Růžková (DHC Plzeň)
Střední spojky: Tereza Filípková (Handball club Zlín), Anna Kocová (Sokol Písek)
Levé spojky: Melisa Holeňáková (DHC Slavia Praha), Tereza Pospíšilová (Handball club Zlín), Stella Ťupová (Sokol Písek), Adriana Smetková (DHK Zora Olomouc), Viktorie Vrbková (DHC Slavia Praha)
Levá křídla: Eliška Baroňová (DHC Slavia Praha)
Pivotky: Viktorie Pejšová (DHC Slavia Praha), Natálie Slunečková (SHK Kunovice)

Petra Vítková - trenérka

Šárka Raisová - technická vedoucí

Marek Kolář - asistent trenéra

Michal Galia (trenér gólmanek), Richard Řezáč (trenér gólmanek)

Kateřina Dvořáková, Barbora Lešáková – fyzioterapeutky