Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Velké Meziříčí pořádalo Regionální kvalifikaci mladších žáků. Jak dopadla?

18/03/2024 | mládež
V neděli 17. března 2024 hostila sportovní hala ve Velkém Meziříčí Regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje mladších žáků. Krajský svaz házené Vysočina hostil v této kvalifikaci turnaj pro dva oddíly Kraje Vysočina, jednoho zástupce Pardubického a jednoho Jihomoravského kraje. Této fázi předcházela na Vysočině kvalifikace krajská. Jak obě fáze dopadly a kdo nakonec postoupil do republikového finále?
Velké Meziříčí pořádalo Regionální kvalifikaci mladších žáků. Jak dopadla?

V neděli 3. března 2024 se v krajské kvalifikaci potkaly oddíly domácích mladších žáků TJ Sokol Velké Meziříčí, TJ Sokol Nové Veselí a TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Jasného vítěze Velkého Meziříčí nakonec po vyrovnaném souboji doplnil tým Havlíčkova Brodu.

V regionální kvalifikaci pak doplnila dva zástupce Kraje Vysočina ještě družstva HK Ivančice, Jihomoravský kraj, a TJ Sokol Chrudim, Pardubický kraj. Všechny 4 týmy předvedly krásné a bojovné výkony, jak v zápasech tak disciplínách, za což patří všem účastníkům poděkování.

První místo a postup do republikového finále si nakonec vybojoval zástupce Kraje Vysočina - domácí TJ Sokol Velké Meziříčí (41 bodů). Na druhém místě skončil tým Ivančic (36 bodů), třetí místo Chrudim (21 bodů) a čtvrtou pozici obsadil Havlíčkův Brod (12 bodů).

Gratulujeme všem účastníkům a děkujeme také domácímu oddílu za pořadatelství a organizaci obou kol kvalifikací pro mladší žáky. Klukům z Velmezu držíme palce na národním finále a děkujeme za příkladnou reprezentaci nejen jejich oddílu, ale i Kraje Vysočina.