Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Island – Česko 28:19. Seveřané proměnili výhodu domácího prostředí, rozhodla druhá půle

12/03/2023 | reprezentace
Severská bouřlivá atmosféra i prohra o devět. Národní tým se proti jednomu z top celků světa v prvním poločase držel, po změně stran ale začali domácí stupňovat otáčky. Island v odvetě uhájil svoji palubovku a vyhrál 28:19. Boj o postup rozhodne poslední kvalifikační dvojzápas.
Island – Česko 28:19. Seveřané proměnili výhodu domácího prostředí, rozhodla druhá půle

Duel odstartoval stylově Mrkva parádním zásahem, Češi ale na začátku dovolili Islanďanům smrtící rychlé útoky. Právě díky tomu se domácí rychle dostali do vedení 4:2 a 5:3. Góly Soláka a Hrstky ze sedmičky však zanedlouho vrátily vyrovnané skóre.

Do islandské brány se pak dostal Hallgrímsson a začal české střelce ničit. Vychytal čtyři útoky za sebou a Seveřané opět odskočili, po dvaceti minutách zároveň přišel český time-out. Kouzlo domácího gólmana prolomil po dlouhých minutách až dvěma slepenými góly za sebou Kašpárek. Po první půli vedli domácí 15:12.

Seveřané odstartovali lépe i druhý poločas. Hrstka proměnil další sedmičku, pak inkasoval dvě minuty za střet s gólmanem. Na 14:18 z pohledu reprezentace snižoval ve 37. minutě individuální akcí Klíma. Ten se stal se šesti góly nejlepším českým střelcem zápasu. Pak Tomáš Mrkva famózně předvedl dva parádní zákroky. Nervy pracovaly na obou stranách, Island ale vyšvihl výbornou desetiminutovku a dostal se postupně do vysokého, až osmigólového, vedení 23:15. Pak se prosadili Piroch s Vančem.

Národní tým dřel, ovšem zbrzdit islandský nápor už nedokázal. Seveřané vyhráli 28:19.

Kvalifikace na ME 2024: Island – Česko 28:19 (15:12)

Island: Gustavsson, Hallgrímsson – Rikhardsson 3, Smarason, Pálmarsson 3, Ásgeirsson, Kristjánsson V. 6, Elisson 4, Jónsson 1, Kristjansson T. 6, Gíslason, Viðarsson, Arnarsson 2, Gudjonsson 1, Einarsson, Valencia 2

Česko: Mrkva, Mizera – Hrstka 4, Piroch 1, Patzel J., Štěrba 2, Kašpárek 2, Reichl 1, Vančo 1, Havran, Harabiš, Klíma 6, Patzel V., Solák 2, Zeman