Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Havran o odvetě: Musíme dát do zápasu 120 procent. Trenér už se připojil k týmu

11/03/2023 | reprezentace
Nebude to žádná procházka zmrzlým rozkvetlým sadem, národní tým ale přijel na Island s velkou motivací. Zajistit si v neděli s předstihem postup na EURO 2024 a dál se rvát o první místo tabulky kvalifikační skupiny. „Zápas bude ještě těžší než v Brně, musíme do toho dát vše,“ říká Matěj Havran, který byl v první z bitev výraznou oporou reprezentace. Na odvetě se Seveřany, jež vypukne v 17:00, nebude chybět ani trenér Xavier Sabate.
Havran o odvetě: Musíme dát do zápasu 120 procent. Trenér už se připojil k týmu

Pojďme se ještě letmo vrátit do Brna. Jak vysoko skalp Islandu před vyprodanou Vodovkou v kariéře řadíte?
Byl to obrovský zážitek. Potkali jsme na palubovce světové hvězdy, přišly tisíce diváků... Pro mě osobně šlo o životní zápas.

V Reykjavíku se připravujete už druhý den. Co bylo v plánu a co bude v neděli klíčové?
Přiletěli jsme v pátek celkem brzy, po obědě jsme měli volno a večer uvolněnější trénink. V sobotu pak další trénink a v neděli už přijde zápas. Klíčové bude se vypořádat s venkovním prostředím, Island hlásí také vyprodáno. Bude to určitě jiný zápas než ten první. Budeme do něho muset dát sto dvacet procent a věřit, že se nám povede je porazit podruhé.

V čem to bude jiné?
Myslím, že jsme Island docela zaskočili hlavně naším pohyblivým a vysunutým stylem obrany. Soupeř se na to určitě bude snažit adaptovat a něco vymyslet, stejně tak se budeme chystat my. Záleží na tom, kdo se teď připraví líp. 

Foto: Hana Vrbková (Česká házená)

Na Islandu vás přivítalo také -13 stupňů. Asi to na žádnou velkou procházku nebylo, co?
Procházku jsem absolvoval dopoledne a musím říct, že jsem byl zmrlý úplně na kost. Když ještě začne foukat, pocitově je tak -25. V Čechách na takovou zimu asi úplně nejsme zvyklí, ale prý tam teď sněží, takže zase až tak rozdílné to není (směje se).

Trenér Xavi Sabate se musel odpojit od týmu, zkomplikovalo to nějak situaci?
Trenérovi samozřejmě přejeme jen to nejlepší a zdravíčko. Ale nevnímali jsme to jako nic zásadního, věřili jsme, že s námi na zápas bude. A teď půjdeme na Island v plné sestavě.

Ve hře bude i potvrzení postupu na evropský šampionát.
O to nám všem jde. Chceme si zajistit EURO a ideálně z prvního místa, k čemuž máme dobře našlápnuto. Zápas bude určitě těžší než ten domácí. Máme pětigólový polštář, ale to je v házené nic. Tím, že Island hraje extrémně rychlou a běhavou házenou, je to úplné nic. Budeme si každopádně chtít zajistit postup a poprat se o co nejlepší výsledek.

Foto: Hana Vrbková (Česká házená)