Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kvalifikace o EURO 2024 je ve finále. Národní tým se chystá na Finsko a Portugalsko

30/03/2024 | reprezentace
České házenkářky čeká těžká výzva. Ve vyrovnané kvalifikační skupině 3 se poperou o postup na mistrovství Evropy 2024. Po dvou dosavadních výhrách a dvou porážkách vyzvou 4. dubna Finsko v městě Vantaa, pak se mohou těšit na domácí bouřlivou atmosféru proti Portugalsku. V nominaci tentokrát nechybí kapitánka Veronika Malá, ta naposledy proti Nizozemsku nezasáhla do hry kvůli zranění. Na zápas v Plzni zbývají poslední místa a my vás budeme potřebovat pořádně nahlas.
Kvalifikace o EURO 2024 je ve finále. Národní tým se chystá na Finsko a Portugalsko

Nejprve národní tým odcestuje zkraje týdne do finských Helsinek, úvodní vzájemný zápas Češky zvládly 31:21. Pak bude české házenkářky čekat utkání na domácí půdě proti Portugalsku. Právě v Plzni reprezentace porazila před dvěma lety olympijské vítězky z Francie. Teď bude o výhru bojovat znovu a i tentokrát půjde o hodně. Ještě pár míst na skvělou show zbývá!

Do národního týmu se vrací kapitánka Veronika Malá. Ze hry ji předtím vyřadilo zranění ve spodní části těla. Na levém křídle budou připraveny také Adéla Stříšková a Kristýna Königová. Oproti dvojzápasu s Nizozemskem je v nominaci pivotka Anna Jestříbková, po vážném zranění se vrací také Veronika Andrýsková.

V nominaci nechybí opora dánského Ikastu Markéta Jeřábková ani další zahraniční hráčky včetně Kamily Kordovské, Markéty Šustáčkové nebo Charlotte Cholevové.

Fanděte holkám na dálku do Finska (Sport 2, EHF.TV) a dorazte je podpořit na utkání v Plzni. Budou vás potřebovat pořádně nahlas!

Kvalifikace o EURO 2024:

4. dubna (17:30): Finsko – Česko
Vantaa Energia areena, Finsko

7. dubna (18:00): Česko – Portugalsko 
Městská sportovní hala, Plzeň

Nominace na kvalifikaci proti Finsku a Portugalsku:

Brankářky: Petra Kudláčková (DHC Slavia Praha), Sabrina Novotná (Házená Kynžvart), Karin Řezáčová (DHK Baník Most)

Pravá křídla: Dominika Zachová (DHK Baník Most), Anna Franková (TuS Metzingen, GER)

Pravé spojky: Sára Kovářová (MKS Lublin, POL), Markéta Šustáčková (Molde Elite, NOR), Charlotte Cholevová (SCM Râmnicu Vâlcea, ROM)

Střední spojky: Natálie Kuxová (DHK Baník Most), Julie Franková (DHC Slavia Praha)

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Ikast Håndbold, DEN), Kamila Kordovská (Plan de Cuques, FRA), Eliška Desortová (HC DAC Dunajská Streda, SVK), Veronika Andrýsková (Sport-Union Neckarsulm e.V., GER)

Levá křídla: Veronika Malá (SG BBM Bietigheim, GER), Adéla Stříšková (DHK Baník Most), Kristýna Königová (Házená Kynžvart)

Pivotky: Alena Stellnerová (Sokol Písek), Katka Dresslerová (Házená Kynžvart), Anna Jestříbková (DHK Baník Most)