Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hvězdy i debutantky. Trenér Bent Dahl odtajnil nominaci na střet s Finskem a Portugalskem

15/09/2023 | reprezentace
Nebudou chybět opory ani talent. Česká reprezentace se bude moct během kvalifikace proti Finsku a Portugalsku opět opřít o Markétu Jeřábkovou, která v září skolila s dánským Ikastem úřadující vítězky Ligy mistryň Vipers Kristiansand. Národní tým se pokusí navázat na show z minulé bitvy o mistrovství světa, kdy v dubnu přehrál Švýcarsko. Úvodní kvalifikační střetnutí o postup na EURO 2024 bude na programu ve středu 11. října od 17:15 ve Zlíně.
Hvězdy i debutantky. Trenér Bent Dahl odtajnil nominaci na střet s Finskem a Portugalskem

Česká házená vstoupila do přelomové sezony. Oba národní týmy čekají velké šampionáty, které odehrají ve zbrusu nových dresech. Ještě před ženským mistrovstvím světa ale odstartuje výběr trenéra Benta Dahla náročný kvalifikační blok, sezonu otevře na domácí palubovce proti Finsku.

„Určitě bude důležité do kvalifikace dobře vstoupit," nepochybuje gólmanská opora Petra Kudláčková. Klíčovou roli by mohla sehrát výhoda domácího prostředí. „S fanoušky v zádech mám osobně jediný cíl – úvodní duel vyhrát.“

Důležitá bude podle zkušené brankářky příprava na soupeře. S finskou házenou se totiž většina týmu ještě nesetkala, dravý a mladý soupeř by se měl herním pojetím blížit špičkové severské házené. „Musíme si rozebrat jejich styl hry, podívat se jak brání. A co nejlépe utkání odehrát v útočné i obranné fázi. Důležitá bude koncentrace během přípravy i zápasu.“

V nominaci nechybí osm opor ze zahraničních soutěží ani mladé debutantky. V dresu seniorského národního týmu se poprvé objeví gólmanka Patricie Wizurová nebo pivotka Anna Jestříbková. Na premiérový duel čekají také Klára Kubálková a Katka Dresslerová. 

„Myslím, že máme velmi dobrý mix zkušeností a mládí. Opory, které hrají v nejlepších soutěžích Evropy, jsou doplněné o mladé a hladové hráčky. Ty sice premiérové velké zápasy na mezinárodní scéně ještě čekají, o to větší motivaci ale mají," uvědomuje si Kudláčková.

👉Lístky jsou v prodeji 👈

Nominace na kvalifikační utkání proti Finsku a Portugalsku:

Brankářky: Petra Kudláčková (DHC Slavia Praha), Sabrina Novotná (Házená Kynžvart), Patricie Wizurová (DHC Sokol Poruba)

Pravá křídla: Dominika Zachová (DHK Baník Most), Anna Franková (TuS Metzingen, GER)

Pravé spojky: Sára Kovářová (MKS Lublin, POL), Markéta Šustáčková (Molde Elite, NOR), Silvie Polášková (MKS Piotrcovia, POL), Charlotte Cholevová (Brest Bretagne Handball, FRA)

Střední spojky: Natálie Kuxová (DHK Baník Most), Julie Franková (DHC Slavia Praha), Veronika Mikulášková (DHK Baník Most)

Levé spojky:  Markéta Jeřábková (Ikast Håndbold, DEN), Kamila Kordovská (Plan de Cuques, FRA), Eliška Desortová (HC DAC Dunajská Streda, SVK)

Levá křídla: Veronika Malá (SG BBM Bietigheim, GER), Adéla Stříšková (DHK Baník Most), Klára Kubálková (DHK Zora Olomouc)

Pivotky: Alena Stellnerová (Sokol Písek), Anna Jestříbková (DHK Baník Most), Katka Dresslerová (Házená Kynžvart)