Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přispět v 19 letech k titulu? Něco neskutečného, raduje se plzeňský talent Beneš

23/08/2023 | mládež, reprezentace
Svůj první rok v seniorské kategorii má devatenáctiletý Adam Beneš za sebou. I v takovém věku se dokázal probojovat do nabitého kádru pozdějších mistrů z Plzně. Mladý křídelník popisuje průběh uplynulého ročníku zakončený titulem, povolání na kemp dorostenecké reprezentace i plány pro příští sezonu. „Když hrajete v Plzni, automaticky musíte cílit jedině na titul,“ usmívá se Beneš.
Přispět v 19 letech k titulu? Něco neskutečného, raduje se plzeňský talent Beneš

Minulá sezona pro vás byla vůbec první mezi muži. Jaká to byla zkušenost?
Zkušenost to byla velmi dobrá. Byl jsem rád, že jsem se dokázal začlenit do týmu mezi starší kluky. V průběhu roku jsem dostal i dost prostoru na hřišti a mohl jsem ukázat, co ve mně je. Nasbíral jsem spoustu nových a zajímavých zkušeností, které, doufám, budu nyní využívat.

Po prvním místě v základní části jste si s Talentem nakonec došli až pro titul. Mohl váš premiérový rok dopadnout lépe?
Pro mě to bylo něco neskutečného. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že vyhrajeme titul, zasmál bych se. Stalo se to ale skutečností a jsem za to vděčný. Zároveň jsem rád, že jsem se ve finálových zápasech mohl ukázat na hřišti a mohl týmu přispět nějakými brankami.

Je právě zmiňovaný titul vaším největším dosavadním úspěchem?
Určitě ano. Vždycky jsem si přál zvednout nad hlavu pohár a povedlo se to.

V létě jste se zúčastnil reprezentačního kempu dorostenců před mistrovstvím světa. Na poslední chvílí jste ale ze závěrečné nominace vypadl. Bylo to pro vás zklamání?
S reprezentací jsem byl na pár kempech během roku, za což jsem byl rád. Bohužel mi konečná nominace unikla, což mě mrzí. Ostatní kluci byli lepší a později předvedli dobrý výkon na mistrovství světa. Třeba to vyjde jindy.

Po kempu jste se nicméně ihned zapojil do týmové přípravy. Jak zatím předsezonní období probíhá a jak vnímáte sílu týmu?
Jsem rád, že jsem mohl být hned od začátku s týmem. Přišlo k nám pár nových kluků a stále si na sebe zvykáme. Myslím si, že je to na dobré cestě. Příprava je náročná, skoro každý den máme dvoufázové tréninky, ale užívám si to.

Přes léto vás opustili tři důležití hráči, a naopak tři nové akvizice přišly. Můžete i přes částečnou obměnu opět pomýšlet na titul?
Když hrajete v Plzni, automaticky musíte cílit jedině na titul. To je náš hlavní cíl a všichni to od nás i trochu očekávají. Odešly nám opory týmu ze základní sestavy, které budeme muset nějak nahradit. Noví kluci se ale jeví dobře a věřím, že dobře zapadnou. Ambice jsou tedy jasné – finále a nejlépe obhajoba titulu.

A vy konkrétně máte stanovené nějaké osobní cíle?
Konkrétní cíle nemám, ale budu rád, když dostanu ještě větší porci minut. Hlavní pro mě je ale týmový úspěch.

Chtěl byste si právě dobrými výkony v extralize vybojovat pozvánky do juniorské reprezentace?
Doufám v to. V září nás čeká první reprezentační kemp, na který jsem pozvaný. Zde se musím trenérům ukázat a následně je zaujmout dobrými výkony v sezoně.